Modlimy się za ofiary katastrofy morskiej

Jacek Cegła/Karolina Pawłowska

publikacja 06.12.2012 16:42

Zapewniam o mojej duchowej bliskości z rodzinami dotkniętymi tragedią u wybrzeży Holandii. Jesteście w sercu waszego biskupa – mówi bp Edward Dajczak.

Modlimy się za ofiary katastrofy morskiej W skład załogi Baltic Ace wchodzili również polscy marynarze HANS BLOMVLIET/PAP/EPA

W katastrofie statku Baltic Ace, który wczoraj zatonął na Morzu Północnym, zginęło dwóch Polaków. Trzech ich kolegów wciąż jest poszukiwanych.

Z informacji, którą udało nam się uzyskać, dowiadujemy się, że jedną ze zidentyfikowanych ofiar jest mieszkaniec naszej diecezji. O modlitwie za ofiary katastrofy i ich rodziny zapewnia bp Edward Dajczak. - Nasza diecezja związana jest z morzem. Wielu naszych wiernych to ludzie morza, którzy ciężko pracują niejednokrotnie narażając własne życie. Dlatego każda tragedia na morzu w jakimś stopniu dotyka nas wszystkich. Bardzo poruszyła mnie wiadomość, że ofiarami katastrofy u wybrzeży Holandii są także mieszkańcy naszej diecezji. Zapewniam o mojej duchowej bliskości z rodzinami dotkniętymi tragedią. Jesteście w sercu waszego biskupa – mówi ordynariusz diecezji i prosi o modlitwę za zmarłych i zaginionych.

Wśród polskiej załogi statku byli również mieszkańcy Słupska, Sierakowic, Darłowa i Drawska.

Przeczytaj także:

Katastrofa - jak to możliwe?