Są dla Boga

Justyna Liptak

publikacja 03.06.2013 13:37

Mieszkańcy Szczecinka mieli okazję do adorowania Jezusa w Eucharystycznej Postaci. W parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się Koncert Chwały „Ja jestem”.

Koncert Chwały poprowadziła szczecinecka Schola Uwielbienia Koncert Chwały poprowadziła szczecinecka Schola Uwielbienia
Mateusz Metkowski

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadziła szczecinecka Schola Uwielbienia. - Taka forma modlitwy jest łatwiejsza, pozwalała trwać w skupieniu przy Panu Jezusie. Osobiście doznałam wewnętrznego spokoju i radości z przebywania właśnie w tym miejscu, w którym jestem - przy Bogu, twarzą w twarz - mówi Katarzyna Poczta.

Pani Iwona, jedna z uczestniczek koncertu przyznaje, że mija 10 lat, od kiedy wraz z mężem wrócili do Kościoła. - Bóg mnie uzdrowił. To dzięki jego łasce mogę dziś klęczeć i patrzeć, jak młodzież wspaniale prowadzi modlitwę. Cieszę się ze świadomości, że mogliby teraz siedzieć przy komputerze lub spędzać czas ze znajomymi, a jednak wolą być w kościele i śpiewać na chwałę Pana - mówi kobieta.

Koncert Chwały był pomysłem, w którego realizację włączyło się wiele osób. - Myślę, że takie wydarzenia są dzisiaj potrzebne ludziom - pomagają zatrzymać się w biegu codziennych spraw i skupić na Bogu. To, że w naszym mieście cieszą się one zainteresowaniem, było widać również po dużej ilości zgromadzonych - dodaje pani Katarzyna.