Piknikowa ewangelizacja

Karolina Pawłowska

publikacja 16.06.2013 02:49

Nie brakowało ani doskonałej zabawy, atrakcji dla dużych i małych, ani "niebiańskich" przysmaków. Po raz pierwszy, ale z rozmachem, w Rymaniu odbył się Rodzinny Piknik Ewangelizacyjny.

Piknikowa ewangelizacja Konkursy z nagrodami, quizy i występy artystyczne wypełniły ewangelizacyjne popołudnie w Rymaniu Karolina Pawłowska /GN

Przygotowany przez działające przy parafii pw. św. Szczepana grupy i wspólnoty modlitewne piknik, był zaproszeniem do spędzenia razem sobotniego popołudnia i dania chrześcijańskiego świadectwa. Frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów.

– Miała być skromna impreza, ale zaczęła żyć własnym życiem. Jesteśmy zaskoczeni tym, jak mieszkańcy całej gminy przyjęli ten pomysł. Martwiliśmy się najpierw, że nie udźwigniemy przedsięwzięcia finansowo, ale znaleźli się sponsorzy. Potem niepokoiliśmy się, czy ludzie przyjdą – i także nas nie zawiedli – cieszy się Beata Oleksiewicz z niedawno powstałej w Rymaniu grupy Odnowy w Duchu Świętym.

Po Mszy św. sprawowanej na rymańskim stadionie, dla uczestników Pikniku przygotowano liczne konkursy rodzinne z atrakcyjnymi nagrodami, loterię fantową, występy lokalnych artystów oraz stoiska z przysmakami. Można było sprawdzić swoją wiedzę w quizie religijnym lub stworzyć cudeńka na warsztatach papieru kreatywnego.

Swoje stoiska przygotowała również Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz chłopcy ze wspólnoty Cenacolo, którzy także opowiadali o wyjściu z uzależnień dzięki wierze i zaufaniu Panu Bogu. Wieczorem, z koncertem ewangelizacyjnym dla młodzieży, wystąpił zespół Full Power Spirit.

Ks. Krzysztof Kempa, proboszcz rymańskiej wspólnoty, zauważa, że Piknik Rodzinny jest ważnym znakiem w Roku Wiary. – Pomysł wyszedł od wspólnot parafialnych, więc można tylko błogosławić i cieszyć się, że są. A dla tych, którym może nie po drodze do kościoła, to bardzo ważne świadectwo.Taka iskra, która rozpala wiarę i budzi do działania – dodaje duszpasterz.

Dochód z Pikniku przeznaczony zostanie na ewangelizację dzieci i młodzieży.