Uczą się głosić Jezusa

Justyna Steranka

publikacja 23.07.2013 11:10

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Przystań z Jezusem", w Kołobrzegu odbywają rekolekcje, które mają przygotować uczestników do ewangelizowania przy okazji festiwalu "Sunrise".

Uczą się głosić Jezusa Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji. Justyna Steranka

Te rekolekcje mają odnowić łaskę wiary, gorliwość do przekazywania świadectwa, łaskę dzielenia się swoim doświadczeniem Boga i nauczyć, jak wychodzić do drugiego człowieka – mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji, która jest odpowiedzialna za inicjatywę "Przystań z Jezusem".

Rekolekcje głosi bp Edward Dajczak. W programie dnia jest oczywiście Eucharystia, a także modlitwa wspólnotowa i indywidualna poprzez adorowanie Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i warsztaty (dramy i pantomimy).

Jakub Kownacki, który przyjechał do Kołobrzegu z Trójmiasta, będzie prowadził warsztaty teatralne dla uczestników rekolekcji. – Przez kilkanaście lat pracowałem w teatrze, ale nigdy nie byłem tak szczęśliwy i spełniony jak wtedy, gdy mogłem dać świadectwo tego, co Bóg dla mnie zrobił. Dziś, kiedy na wszelkie sposoby bombarduje nas propaganda śmierci, życia bez zobowiązań, z Dobrą Nowiną trzeba się wlewać jak woda, każdą szparą i teatr jest do tego świetnym narzędziem - wyjaśnia.

– Jesteśmy szczęściarzami, bo mamy wiarę, która jest nam podarowana bez żadnych zasług, ale trzeba tu ogromnej pokory. Jeśli komuś będzie się wydawać, że jest lepszy niż ci, których spotka, a którzy nigdy Jezusa nie widzieli, to lepiej tam nie iść – mówił w homilii bp Dajczak.

– Dla mnie to byłby ogromny egoizm - mieć największy skarb, jaki człowiek może dostać i się nim nie podzielić z innymi. Jestem otwarta i ciekawa, co Bóg chce mi powiedzieć przez czas rekolekcji, a na "Przystani z Jezusem" czekam, by mnie zaskoczył – przyznaje Zuzanna Zuzelska ze Słupska.

Do Kołobrzegu przyjechało ok. 200 osób z całej Polski. Spotkania odbywają się w hali Gimnazjum nr 3. Ewangelizatorzy mieszkają w szkole, u swoich rodzin lub znajomych. Rekolekcje potrwają do czwartku (25 lipca), a ich uczestnicy będą dzielić się swoim doświadczeniem Boga z ludźmi, którzy przyjadą do Kołobrzegu na festiwal muzyki techno "Sunrise" w dniach 26-28.07.