Skrzatusz coraz bliżej

ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 09.08.2013 17:26

W Wyższym Seminarium Duchownym 9 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące wrześniowego czuwania młodych.

Skrzatusz coraz bliżej WSD Koszalin, 9 sierpnia. Spotkanie robocze przed czuwaniem młodych w Skrzatuszu ks. Wojciech Parfianowicz /GN

Właściwie prawie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Pozostaje jeszcze doprecyzowanie szczegółów, aby czuwanie mogło odbyć się sprawnie i dzięki temu owocnie dla uczestników.

W tym roku spotkaniu towarzyszyć będzie hasło: "Naprawdę bliska!". Chodzi, oczywiście, o Maryję, która czasami postrzegana jest jako postać odległa, raczej niemożliwa do naśladowania, bo przecież Niepokalanie Poczęta i Wniebowzięta. Ojcowie Enrique i Antonello ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, specjalni goście na czuwaniu, będą starali się pogłębić temat podczas swoich konferencji.

Zadania przed czuwaniem są już dokładnie rozdzielone. Pozostają dwie ważne sprawy dla wszystkich - modlitwa o pogodę i promocja czuwania wśród znajomych. Namiot będzie większy niż zwykle, więc miejmy nadzieję, że 14 września wypełni się po brzegi.