Przy ołtarzu i na boisku

Ks. Mariusz Ambroziewicz

publikacja 02.12.2013 23:38

W ostatnim dniu starego roku liturgicznego ministranci dekanatu koszalińskiego przeżywali swój kolejny dzień skupienia - przy ołtarzu i na boisku.

Przy ołtarzu i na boisku Do turnieju stanęło 15 drużyn w trzech kategoriach wiekowych Ks. Mariusz Ambroziewicz

Tym razem na swój dzień skupienia stawili się do kościoła pw. św. Marcina.

Spotkanie przy ołtarzu i wspólna modlitwa była również okazją do ożywienia wspólnoty dekanalnej i wzajemnego poznania się ministrantów i księży opiekunów. Szczególnie ważne było to dla nowych ministrantów, kandydatów i przybyłych do dekanatu księży.

Po Mszy św. na hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego rozegrany został III Halowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów Dekanatu Koszalin.

Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Razem wystąpiło 15 drużyn.

Walka był zacięta i na dobrym wyrównanym poziomie. Sędzia turnieju miał niezwykle trudne zadanie, by wytypować najlepszych zawodników.

Wśród najmłodszych bezkonkurencyjni okazali się ministranci z katedry, którzy z wyraźną przewaga pokonali pozostałe ekipy. Drugie miejsce wywalczyli ministranci z Kretomina, a trzecie reprezentanci parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Kowalczyk.

W kategorii gimnazjalnej wyraźnie zwyciężyli ministranci parafii franciszkańskiej, pokonując św. Kazimierza i Ducha Świętego. Najlepiej grał w piłkę Stanisław Szutowicz.

W konkurencji ministrantów szkół ponadgimnazjalnej mecze były najbardziej wyrównane. Ostatecznie zwyciężyli ministranci od św. Ignacego z Loyoli przed ministrantami z kretomińskiej parafii p.w. Trójcy Świętej i ekipą katedralną. Najlepszym piłkarzem tej kategorii został wybrany Paweł Janus.