Wiatr ich nie zatrzymał

Karolina Pawłowska

publikacja 07.12.2013 16:17

Od Złocieńca rozpoczęło się adwentowe przygotowanie młodzieży z diecezji do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Wiatr ich nie zatrzymał Tegoroczne czuwania adwentowe zainaugurowała modlitwa w Złocieńcu Sebastian Kuropatnicki

W piątkowy wieczór mimo niezachęcającej do opuszczania domów aury do złocienieckiego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przybyło blisko 300 młodych osób z całego dekanatu.

– Rzeczywiście, przed czuwaniem i na początku spotkania czuło się niepokój związany z tym, co dzieje się za oknami. Jednak w momencie, kiedy rozpoczęło się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, to napięcie zaczęło odpuszczać. Wszystko się wyciszyło. Jakby Pan Jezus, wchodząc między nas, odsunął wszystkie obawy – relacjonuje ks. Wiesław Hnatejko, proboszcz parafii księży zmartwychwstańców w Złocieńcu.

W spotkaniu rozpoczynającym serię adwentowych czuwań w diecezji towarzyszył młodym bp Edward Dajczak, który także nie dał się pokonać orkanowi „Ksaweremu”. W swoim słowie przypominał, że Jezus jest drogą, w którą watro wyruszyć  i zachęcał, by pozwolić Mu na siebie spojrzeć. Jak wyjaśniał, to Jezusowe spojrzenie przemienia całe życie człowieka. Prosił również, by młodzi modlili się za siebie nawzajem, także za tych, którzy jeszcze nie potrafią się w pełni otworzyć na Boże działanie.

Na zakończenie biskup pobłogosławił opłatki, które trafią na świąteczne stoły uczestników czuwania oraz dziękował młodym za wspólną modlitwę. – Bardzo się cieszę, że adwentowe czuwania młodzieży w naszej diecezji rozpoczęły się u stóp Matki Bożej Opiekunki Rodzin, która króluje w ołtarzu naszego kościoła. Ksiądz biskup dał nam wspaniały prezent mikołajkowy: dotyk Bożej Miłości – dodaje ks. Wiesław Hnatejko.

Jeszcze dziś o godz. 20 odbędzie się kolejne czuwanie adwentowe w kościele mariackim w Miastku.

W przyszłym tygodniu miejscami spotkań młodzieży będą Kołobrzeg, Szczecinek, Słupsk i Sławno.