Dla Boga i dla swojej rodziny

ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 16.03.2014 17:13

Tak członkowie Domowego Kościoła postanowili spędzić wielkopostny weekend.

Dla Boga i dla swojej rodziny Rekolekcje Domowego Kościoła, 14-16 marca 2014 Leszek Arcimowicz

Do koszalińskiego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przyjechało 26 rodzin, w sumie 73 osoby reprezentujące rejon Słupsk-Ustka Domowego Kościoła.

- Celem przynależności do Domowego Kościoła jest pogłębianie duchowości małżeńskiej, jedności małżonków i wspólne dążenie do świętości. Dlatego te weekendowe rekolekcje wielkopostne były ku temu dobrą okazją - mówi Krzysztof Krawiec, który wraz z żoną Mariolą stanowią parę rejonową rejonu Słupsk-Ustka.

Zasadniczym tematem rekolekcji było wezwanie: "Narodzić się na nowo przez sakramenty". Konferencję na ten temat wygłosił ks. Łukasz Gąsiorowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Uczestnicy rekolekcji wysłuchali też kilku wykładów ks. prof. Jana Turkiela, który mówił na temat wizji mężczyzny i kobiety w Piśmie Świętym. Oprócz wykładów były też spotkania w kręgach, wspólna modlitwa i rekreacja.

Mimo obowiązków związanych z pracą wielu decyduje się, aby poświęcić weekend właśnie na przyjazd na rekolekcje. - Ludzie czują się odpowiedzialni za wspólnotę, dlatego przyjeżdżają. Chcą poświęcić ten czas dla Pana Boga, dla swojego małżeństwa, dla wspólnoty i dla siebie samych. Oczywiście ci, którzy nawet w weekend pracują, nie mogą przyjechać - siła wyższa - mówi Mariola Krawiec.

- Ja myślę, że przyjazd na takie rekolekcje daje możliwość oderwania się od rzeczywistości pracy, od codziennych obowiązków. Ten czas nas buduje także dlatego, ponieważ my tutaj dajemy sobie nawzajem świadectwo - dodaje Krzysztof Krawiec.

W czasie rekolekcji najmłodszymi dziećmi zajmowała się diakonia wychowawcza złożona z trochę starszego rodzeństwa. Mszy św. na zakończenie rekolekcji przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.