Przygotowania do ŚDM 2016

publikacja 04.06.2014 21:23

W Koszalinie został zawiązany diecezjalny komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży 2016.

Przygotowania do ŚDM 2016 Środa, 4 czerwca: pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego ŚDM ks. Wojciech Parfianowicz /GN

Spotkanie odbyło się w środę 4 czerwca w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym. Przybyli na nie kapłani oraz świeccy, którzy tworzą zaczątek komitetu organizacyjnego części diecezjalnej Światowych Dni Młodzieży w roku 2016.

Mimo, że do oczekiwanych wydarzeń pozostały jeszcze ponad 2 lata, ogrom pracy, jaki jest do wykonania, każe rozpocząć przygotowania już teraz. Pierwsza, diecezjalna część ŚDM odbędzie się w dniach 20 - 25 lipca 2016.

Do różnych diecezji w Polsce, także do diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej, przyjedzie młodzież z wielu krajów świata, aby przeżyć przygotowanie do głównych, krakowskich obchodów, które zaplanowano w dniach 25 - 31 lipca 2016.

W naszej diecezji zostało wybranych 5 miast, w których zatrzymają się goście z zagranicy. Będą to Koszalin, Kołobrzeg, Słupsk, Szczecinek i Piła. Trzeba przemyśleć program pobytu gości, kwestie logistyczne, a także właściwą promocję wydarzenia.

- Dzisiejsze spotkanie odbyło się po to, aby stworzyć grupy koordynacyjne w pięciu wybranych miastach, które będą najbardziej zaangażowanie podczas ŚDM. Chcieliśmy też, aby biskup pobłogosławił te wszystkie działania, które są przed nami - mówi ks. Tomasz Roda, koordynator przygotowań do ŚDM 2016 z ramienia diecezji.

Przygotowania do ŚDM 2016   Środa, 4 czerwca: pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego ŚDM (część osób) ks. Wojciech Parfianowicz /GN Obecny na spotkaniu bp Edward Dajczak zwrócił uwagę na istotę przygotowań do ŚDM. - Nasze działania w diecezji nie mają być tylko przygotowaniem do samych Światowych Dni Młodzieży u nas i w Krakowie w roku 2016. To Światowe Dni Młodzieży mają być okazją dla nas do zdynamizowania duszpasterstwa. Nie chodzi nam o jakieś pospolite ruszenie, o jedno czy drugie spotkanie, ale żeby coś z tego zostało na dłużej. Dlatego trzeba to wszystko dobrze przemyśleć. Wiele rzeczy u nas się już dzieje, ale nieustannie musimy poszukiwać nowych dróg.

- Najważniejsze jest to, żebyśmy już rozpoczęli nasza osobistą modlitwę w tej intencji. Musimy bowiem rozeznać, czego chce od nas Pan Bóg. Najwięcej zmarnowanej energii idzie w programy, które nie są zgodne z wolą Bożą - zaznaczył biskup.

Każdy, kto chciałby w jakikolwiek sposób zaangażować się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, może zgłosić się do ks. Tomasza Rody, koordynatora, tel. 796 190 830.

Na wrześniowym spotkaniu młodych w Skrzatuszu, a także przy okazji wielu innych akcji młodzieżowych, będzie można usłyszeć więcej o ŚDM oraz o możliwościach osobistego zaangażowania.