Z Ustki do Argentyny

Jacek Cegła

publikacja 12.06.2014 10:54

Ustczanin Seweryn Wysokiński będzie reprezentował Polskę w żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie Optimist, które w październiku odbędą się w Argentynie.

Z Ustki do Argentyny Sukces ustczanina o efekt wielu treningów i wytężonej pracy Jacek Cegła

15-latek z Ustki znalazł się w pięcioosobowej kadrze biało-czerwonych. Droga do udziału w mistrzostwach świata nie była łatwa, młody żeglarz musiał pomyślnie przejść przez trzy etapy eliminacyjne. - To spełnienie moich cichych marzeń - nie kryje Seweryn. - I wielka radość z tego, że będę mógł mieć orła na piersi, a także reprezentować moje ukochane miasto. Chciałbym podziękować mojemu trenerowi Dominikowi Schutta za ogromne zaangażowanie bez którego nie byłoby tego sukcesu.

Seweryn na jachtach w klasie Optimist trenuje od 4 lat, obecnie jest zawodnikiem Jacht Klubu "Opty" Ustka. Żeglarstwo nie jest jego jedyną pasją. Oprócz pływania trenuje również piłkę nożną (jest zawodnikiem MKS Jantar Ustka) oraz lekkoatletykę.

Optymist to jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie, w której startują dzieci i młodzież do 15 lat. Jej kokpit zajmuje połowę jachtu. Łódka wykonana jest zazwyczaj z włókna szklanego. Ze względu na kształt często nazywana bywa "mydelniczką". 

TAGI: