W klimacie Skrzatusza

Karolina Pawłowska

publikacja 23.09.2014 12:51

Przedłużenie atmosfery skrzatuskiego świętowania i przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży - to dwa cele, które przyświecają rozpoczynającym się w sobotę czuwaniom w Świdwinie.

W klimacie Skrzatusza Spotkania w Świdwinie odbywać się będą co miesiąc Parafia pw. św. Michała Archanioła w Świdwinie

Modlitewne spotkania w świdwińskiej parafii pw. św. Michała Archanioła odbywać się będą cyklicznie co miesiąc. Pierwsze już w tę sobotę, 27 września.

- Chcemy przenieść czas młodzieżowego świętowania w Skrzatuszu na swoje podwórko. To, co tam przeżyliśmy, przywozimy do siebie, do domu, żeby samemu wrastać w wierze u przekonać innych, że czas spędzony na modlitwie nie jest nudny - wyjaśnia ks. Marcin Gajowniczek, wikariusz świdwińskiej parafii.

Nieprzypadkowo spotkania mają nazwę Dziedzińca. Organizatorom zależy, żeby był to dziedziniec wierzących: miejsce spotkań, nauki i uwielbienia Boga.

W klimacie Skrzatusza   Dziedziniec, ale już nie pogan, tylko wierzących - zaprasza ks. Gajowniczek Parafia pw. św. Michała Archanioła Świdwińskie spotkania mają być także przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie.

- Chociaż Kraków jest daleko, my chcemy przeżyć to spotkanie także na naszym lokalnym gruncie – dodaje duszpasterz.

Sobotnie spotkanie ma być zachętą do znalezienia odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Pomagać w tym będzie młodzieży ks. Marcin Lipnicki, który pracował na misji w Tanzanii.

Po nabożeństwie Słowa i konferencji adoracja Najświętszego Sakramentu i radosne uwielbienie. które przygotowuje młodzież z oazy i ze scholi.

Start świdwińskiego Dziedzińca 27 września o godz. 19 w kościele pw. św. Michała Archanioła.