Sztuka (w) ewangelizacji

Karolina Pawłowska

publikacja 23.11.2014 02:49

Ważnie jest nie tylko co, ale także jak się mówi. Co zrobić, by głosić jeszcze skuteczniej uczą się w Lipiu członkowie Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Pomagają im w tym warsztaty teatralne.

Sztuka (w) ewangelizacji Owocem warsztatów będzie etiuda ewangelizacyjna, którą oazowicze zamierzają nagrać i zaprezentować w sieci Karolina Pawłowska /Foto Gość

- Jako uczniowie Jezusa jesteśmy zobowiązani do głoszenia Ewangelii każdego dnia, całym swoim życiem, ale posługa w Diakonii Ewangelizacji to jakby zrobienie kroku dalej: bycie na służbie Kościoła. A do tej służby trzeba się dobrze przygotować - wyjaśnia ks. Remigiusz Szauer, moderator Diakonii Ewangelizacji.

Pomocą mogą być zajęcia teatralne, na które zaproszono uczestników oazy modlitwy. W domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu, pod fachowym okiem profesjonalnego reżysera, trzynastka oazowiczów zdobywa pierwsze aktorskie szlify.

- Te zajęcia bez wątpienia przydadzą się nie tylko do zrealizowania zadań, które sobie postawiliśmy, a więc stworzenia ewangelizacyjnej etiudy, ale także podczas innych form głoszenia, a nawet w codziennych kontaktach z ludźmi. Dzięki ćwiczeniom aktorskim nabierają choćby pewności siebie, samoświadomości, wiedzą, jak zapanować nad gestami i mimiką - mówi Danuta Szauer, która prowadzi zajęcia warsztatowe.

Owocem trzydniowych zmagań oazowiczów z aktorstwem będzie własna interpretacja przypowieści o dobrym Samarytaninie. Etiudę, która powstaje w Lipiu, będzie można wkrótce także zobaczyć w internecie.