Zapałka nie, ale miłość tak

Katarzyna Matejek

publikacja 11.12.2014 10:44

Podsumowanie akcji diecezjalnej Caritas "Zapałka nie ogrzeje”

Zapałka nie, ale miłość tak Datki zebrane na te cele, zwłaszcza te z kwest szkolnych, to najczęściej drobne sumy, a jednak po podsumowaniu okazało się, że w tym roku zebrano ponad 56 tys. zł Katarzyna Matejek /Foto Gość

Podczas kampanii „Zapałka nie ogrzeje” przeprowadzonej przez wolontariuszy Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zebrano  57720,74 zł.

W akcję rozpoczętą 28 października zaangażowały się w naszej diecezji 54 grupy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

W wyniku zbiórki 125 rodzin otrzyma dofinansowanie na zakup opału na zimę: węgla i drewna opałowego, energii elektrycznej, gazu.

Wysokość świadczenia i do kogo ono będzie skierowane zależy od decydującego, czyli Parafialnego Zespołu Caritas, którego członkowie mają rozeznanie, kto w parafii najbardziej potrzebuje pomocy. W mniejszych miejscowościach częściej niż w miastach dofinansowanie pokrywa całość kosztów ogrzewania. W miastach suma raczej podlega rozbiciu na większą ilość dopłat; są to wówczas dopłaty częściowe.