Nie tylko koszulka Lewandowskiego

Katarzyna Matejek

publikacja 15.02.2015 00:52

Darczyńcy Hospicjum Caritas im. bp Czesława Domina w Darłowie spotkali się na dorocznym balu charytatywnym.

Nie tylko koszulka Lewandowskiego Dyrektor placówki wyróżnił Elżbietę Karlińską, wiceburmistrz Darłowa, za wsparcie udzielane placówce. Wręczył wyróżnionej złote serduszko - odznakę będącą logo hospicjum. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Wśród gości byli: ordynariusz diecezji bp Edward Dajczak, samorządowcy z regionu, przedstawiciele kultury, służby mundurowe, lekarze, przedsiębiorcy i księża.

- Można ich wszystkich nazwać rodziną hospicyjną - powiedział ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. - Idea hospicyjna sięga szerzej niż sama opieka paliatywna. Obejmuje ludzi zaangażowanych w to, by troska o chorych mogła być realizowana.

- To dzięki nim powstał nasz dom. Ale on już stoi, a ludzie dobrej woli nadal chcą nam pomagać - wyjaśnił dyrektor. - Pojawiają się więc nowe pomysły, w co zainwestować zebrane fundusze. W tym roku chcemy je przeznaczyć na traktor do koszenia trawy oraz chłodnię na odpady medyczne, która schładzając śmieci umożliwi ich rzadszy wywóz i obniżenie kosztów utrzymania placówki.

Bp Edward Dajczak podziękował darczyńcom za ich hojność. - Dziękuję, że chcecie być blisko ludzi, którzy bez waszej pomocy nie są w stanie żyć. Wspieracie dom jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny - powiedział biskup.

Gwiazdą wieczoru był aktor Krzysztof Tyniec. Podczas balu odbyły się licytacje przedmiotów, przysłanych przez wielu darczyńców na aukcję. Wśród nich była koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, ikona św. Rodziny z błogosławieństwem bp Dajczaka, koszulka piłkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, kopia warszawskiego Pomnika Lotnika.

Bal odbył się w hotelu Lidia w Darłówku.