Wielkanocne Dzieło Caritas

Katarzyna Matejek

publikacja 18.03.2015 14:14

19.725 sztuk paschalików trafiło do parafii naszej diecezji.

Wielkanocne Dzieło Caritas Coraz więcej wielkanocnych świec Caritas gości na naszych stołach Katarzyna Matejek /Foto Gość

Paschaliki wielkanocne to projekt młodszy niż świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jednak cieszy się coraz większym powodzeniem.

- Paschaliki to wielkanocne dzieło Caritas podejmowane w Polsce - powiedziała Agnieszka Filipczuk, koordynatorka akcji. - W akcji bierze udział znacząca większość parafii naszej diecezji. W tym roku przekazaliśmy im 19.725 sztuk świec wielkanocnych. Poza paschalikami niektóre Parafialne Zespoły Caritas rozprowadzają w swoich kościołach także palmy, baranki, i „chlebki miłości”. Środki pozyskane w ramach tych działań będą przeznaczone na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

Paschaliki można wykorzystać na dwa sposoby: podczas Liturgii Światła w Wielką Noc oraz w czasie śniadania wielkanocnego. Świeca Caritas nie tylko ozdobi światłem stół rodzinny, ale też przypomni o religijnym charakterze świąt Wielkanocnych, obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym i pełnieniu uczynków miłosierdzia.