„Pana Tadeusza wypadki miłosne".

Katarzyna Matejek

publikacja 27.05.2015 22:24

Uczniowie Gimnazjum przy Prywatnym LO w Szczecinku zapraszają na charytatywny spektakl „Pana Tadeusza wypadki miłosne” przygotowane w oparciu o dzieło Adama Mickiewicza. Przedstawienie odbędzie się 28 maja (czwartek) o godz. 20.00 w sali kina „Wolność” w Szczecinku.

„Pana Tadeusza wypadki miłosne". Fragment plakatu promującego spektakl Archiwum Gimnazjum przy Prywatnym LO w Szczecinku

Jest ono owocem całorocznej pracy szkolnego koła teatralnego. Młodzi aktorzy chcą w ten sposób wspomóc miejscowe hospicjum - wstęp na spektakl jest wolny, ale widzowie będą mogli złożyć dobrowolne datki na rzecz szczecineckiego Hospicjum im św. Franciszka. Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie szkoły, przy ul. Klasztornej 16 oraz w czwartek przed spektaklem w kinie "Wolność".

- Mamy nadzieję, że zdolności naszych młodych aktorów, barwne, pochodzące z epoki stroje, muzyka grana na żywo oraz długo przygotowywana finałowa scena tańca poloneza sprawią, że wrażenia pozostaną na długo. Po przedstawieniu na wszystkich gości będzie czekał słodki poczęstunek - deklarują organizatorzy.