Rodzinnie u franciszkanów

Jarosław Jurkiewicz

publikacja 01.06.2015 10:27

Zabawy dla najmłodszych, loteria fantowa, degustacja potraw i słodkie upominki - takie atrakcje czekały na parafian podczas niedzielnego festynu rodzinnego w ogrodzie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie.

Rodzinnie u franciszkanów Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko z loterią fantową Jarosław Jurkiewicz

- Zaprosiliśmy do zabawy rodziny, które tworzą naszą wspólnotę parafialną. W szczególności cieszy nas obecność najmłodszych – tłumaczy o. Hieronim Cyrański, dyrektor parafialnej Caritas. To właśnie Caritas wraz z radą rodziców ministrantów parafii franciszkańskiej przygotowały festyn rodzinny.

Dzieciom dopisywały humory: były paczki ze słodyczami i owocami, kiermasz ciast i deserów oraz zabawy zręcznościowe. Dorośli korzystali z usług kącika medycznego oferującego badanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

- Staramy się wspierać naszą parafię – mówi obsługująca punkt medyczny Mariola Kolankowska, pielęgniarka i przedstawicielka rady rodziców ministrantów.  Jej syn jest lektorem, córka animatorką w parafialnej wspólnocie oazowej. – Jestem szczęśliwa, że dzieci wybrały taką drogę – przyznaje.

Popularnością cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami (zabawki, książki). Był występ młodzieżowego zespołu muzycznego i zabawy organizowane przez oazę parafialną i Wspólnotę Dzieci Łaski Bożej.  

- To fajny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi – ocenia Renata Truś, która na festyn przyszła z córką Nikolą i synem Dawidem.

Nie zabrakło przysmaków: kiełbasek, grochówki i żurku.

- Staramy się, by nikt z naszego festynu nie wyszedł głodny – mówił z uśmiechem Piotr Purkiewicz, tata dwóch ministrantów, który zaangażował się w przygotowanie spotkania.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyjazd ministrantów na rekolekcje i wakacyjny wypoczynek.