Tydzień rozpoczną wspólną modlitwą

Katarzyna Matejek

publikacja 02.10.2015 12:59

Centrala Caritas w Koszalinie uruchomiła odnowioną kaplicę. A Dom Samotnej Matki otrzymał samochód.

Tydzień rozpoczną wspólną modlitwą Pierwsza Mszę św. w odnowionej kaplicy odprawił ks. T. Roda Katarzyna Matejek /Foto Gość

Kaplica znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku przy ul. Bp. Domina 8. Msza św. inaugurująca działalność odnowionej kaplicy odbyła się w pierwszy piątek miesiąca i tak już zostanie - w każdy w pierwszy piątek miesiąca będą się w niej gromadzić pracownicy Caritas, wolontariusze na wspólnej Eucharystii.

Seniorzy uczęszczający do świetlicy środowiskowej, znajdującej się w tym samym budynku, będą mogli na co dzień korzystać z tego miejsca modlitwy i porannej Eucharystii. Zaś podczas szkoleń, spotkań organizacyjnych i dni skupienia - wolontariusze i osoby związane z Caritas.

Ponadto pracownicy centrali Caritas będą rozpoczynać w niej każdy tydzień pracy, gromadząc się w poniedziałkowe poranki na Koronce do Miłosierdzia Bożego.

- Nasza praca nie będzie miała sensu, jeśli nie będzie zakorzeniona w źródle miłosierdzia, w samym Bogu. Dlatego tak ważne jest, by w tym domu było miejsce sprawowania sakramentów i stałej obecności Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie - wyjaśnia dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda.

Po Mszy św. odbyło się przekazanie samochodu do dyspozycji Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Dyrektor Caritas poświęcił samochód i przekazał kluczyki s. Magdalenie Kozłowskiej, kierującej placówką. Poprzedni samochód był już w złym stanie, a ten choć nie jest nowy, jest zadbany i pojemniejszy. Duży wkład w zakup samochodu wnieśli katolicy z Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii.