8 pucharów dla naszych

Katarzyna Matejek

publikacja 22.11.2015 22:41

Świetna passa diecezjan podczas VII Mistrzostw Polski Ministrantów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Starachowicach.

8 pucharów dla naszych Nasi diecezjanie przywieźli ze Starachowic 8 pucharów Marek Plust

Ministranci z Koszalina i Słupska stanęli do rozgrywki z kolegami z całej Polski. Zajęli czołowe miejsca i wrócili z 8 pucharami.

Zawody odbyły się w trzech grupach wiekowych - dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie wystartowało 105 ministrantów z całej Polski.

W szachach błyskawicznych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajął Marek Kwiatkowski z parafii pw. św. Marcina w Koszalinie, a III - Dawid Jaroszewicz z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku.

W kategorii szkół podstawowych na III miejscu uplasował się Stanisław Plust z koszalińskiej katedry, a jego młodszy brat Paweł zajął V miejsce w kategorii dla amatorów. Paweł był zarazem najmłodszym zawodnikiem biorącym udział w Mistrzostwach Polski 2015. Drużynowo ministranci z katedry (ze szkoły podstawowej) zajęli IV miejsce w Polsce.

W szachach szybkich było podobnie. I tutaj (wg kategorii) na II miejsce wskoczył Marek Kwiatkowski, a na III - Dawid Jaroszewicz. Również Stanisław Plust, jak poprzednio, zajął III miejsce.