A w Szczecinku jasełka

Katarzyna Matejek / Igor Arczyński

dodane 06.01.2016 17:26

Szczecinecki Orszak Trzech Króli przybrał formę ulicznych jasełek.

A w Szczecinku jasełka Mieszkańcy Szczecinka chętnie przebrali się za biblijne postaci. W Parku Różanym stanęła "żywa" stajenka betlejemska Igor Arczyński

Mieszkańcy Szczecinka już po raz piąty obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach i placach swojego miasta.  To dla nich nie tylko okazja do wspólnego wyznania wiary, ale też do czynnego zaangażowania. Przygotowali bowiem barwne jasełka i sami w nich wystąpili.

Najpierw jednak zgromadzili się w kościele pw. Ducha Świętego na uroczystej Mszy św. Następnie w południe Orszak Trzech Króli wyruszył w stronę kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Przebrani za pastuszków lub z koronami na głowach mieszkańcy wędrowali w ślad za Trzema Królami w kierunku Parku Różanego, ale zanim tam dotarli, rozśpiewany orszak przyglądał się trzem biblijnym scenkom z czasów narodzin Jezusa. Jedna z nich rozegrała się w pałacu Heroda, czyli przy Szkole Muzycznej. Mieszkańcy towarzyszyli tam Mędrcom w spotkaniu z podstępnym Herodem.

Na koniec orszak dotarł do parku, gdzie w muszli koncertowej urządzono stajenkę betlejemską. Tutaj Trzej Królowie złożyli pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Spotkanie zakończyło się koncertem kolęd w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych oraz dziecięcych.