Głośno w Kołobrzegu

Katarzyna Matejek

publikacja 10.06.2016 18:11

X Diecezjalny Kongres Ruchów i Stowarzyszeń zainaugurował obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Głośno w Kołobrzegu Głośny śpiew uwielbienia przyciągał uwagę przechodniów Katarzyna Matejek /Foto Gość

Kilkuset przedstawicieli ruchów i wspólnot działających w naszej diecezji przybyło po południu na kołobrzeski skwer Pionierów, by wziąć udział w X Diecezjalnym Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń. W ten sposób rozpoczęte zostały diecezjalne obchody 1050. rocznicy chrztu Polski w Kołobrzegu, dzień przed głównymi uroczystościami, których kluczowymi elementami będą celebracja chrzcielna oraz sakra biskupia ks. Krzysztofa Włodarczyka.

Już na kołobrzeskim skwerze przedstawicielom ruchów i stowarzyszeń, choć pochodzą z różnych miejsc diecezji i grup kościelnych, udało utworzyć się wspólnotę. Modlili się, śpiewali i opowiadali, czym charakteryzuje się bycie w ich grupie. Szkoła Nowej Ewangelizacji pokazała, w jak prosty sposób można przeprowadzić modlitwę o przyjęcie Boga do serca i że kerygmat można opowiedzieć nie słowami, lecz poprzez gesty odegrane w prostej scence.

Było słonecznie, nad zebranym na placu zgromadzeniem górowały flagi, transparenty, emblematy. Wielu przyszło w koszulkach z logo swoich wspólnot. Gromki śpiew niósł się ze skweru Pionierów w miasto.

Następne harcerze oraz bp Edward Dajczak, a zaraz za nimi cały orszak ruszyli w kierunku kołobrzeskiej bazyliki na nabożeństwo pokutne, adorację, konferencję oraz Eucharystię.

Zapraszamy jeszcze dziś na relację z drugiej części spotkania.