Wiarę wyśpiewać

red.

dodane 18.10.2016 12:55

Szkolne Koło Caritas i Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu w Polanowie po raz drugi zorganizowały Festiwal Piosenki Religijnej.

Wiarę wyśpiewać Dla młodych artystów festiwalowe zmagania to często pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Aleksander Andrzejewski

Tegoroczna edycja nawiązywała do hasła Dnia Papieskiego: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Sam Jan Paweł II także był obecny na festiwalu w swoich relikwiach, które po raz kolejny gościły w polanowskim kościele.

Dla młodych artystów festiwalowe zmagania nierzadko oznaczały pierwszy występ przed tak dużą publicznością.

- Przed występem byłem lekko stremowany. Śpiewałem jako pierwszy. Współzawodników znam i wiedziałem, że rywalizacja będzie ciężka. Po występie byłem z siebie zadowolony, ale zdobycie pierwszego miejsca jednak mnie zaskoczyło. Bardzo dziękuje moim rodzicom i babci za wsparcie i wiarę w moje możliwości - mówi Szymon Jendzio ze Szkoły Podstawowej w Polanowie, zwycięzca festiwalu.

Jego koleżanka z polanowskiej podstawówki także przyznaje, że się trochę stresowała. - W domu się wstydziłam, ale okazało się, że w kościele  czuję się pewnie. Koleżanki i nauczyciele pogratulowali mi nagrody. Już mam pomysł na przyszłość. Chętnie wezmę udział w następnych konkursach - zapewnia Anna Karolak, zdobywczyni drugiego miejsca.

W kategorii wykonawców do 12 lat, kolejne miejsca przyznano Julii Góral z Nacławia i Zuzannie Ciecierskiej z Polanowa.

Wśród wokalistów do lat 18 najlepiej zaprezentował się się Daniel Grelak, wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zaś drugie miejsce wyśpiewała sobie Michalina Domaradzka z Polanowskiego gimnazjum.

Jurorom bardzo trudno było wytypować zwycięzców, ponieważ - jak zapewniają - wokaliści prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. W skład jury oceniającego występy młodych artystów była Patrycja Baczyńska, absolwentka Akademii Pomorskiej na kierunku edukacja artystyczna, finalistka programu „Must be the music”.

Relację nadesłał ks. Marek Roskowiński