Skauting bliski człowiekowi

Arkadiusz Wilman

publikacja 19.03.2017 19:29

Temat "Być dobrym jak chleb" zgromadził kilkudziesięciu Skautów Europy z diecezji na Dniu Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.

Skauting bliski człowiekowi Zbiórka wilczków na dziedzińcu zespołu szkół Arkadiusz Wilman

Spotkanie, które 19 marca zgromadziło harcerzy, ich opiekunów i rodziców, rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Druga część świętowania - konferencja dla rodziców, harcerskie zbiórki, przedstawienie o św. Bracie Albercie i wspólny apel - odbyły się w pobliskim zespole szkół.

- Skauting istnieje w każdej kulturze, w różnych zakątkach świata, bo po prostu jest bliski człowiekowi - tłumaczy duszpasterz skautów Europy o. Rafał Dudek, benedyktyn ze Starego Krakowa. - Są to wartości uniwersalne, odpowiadają naturalnym potrzebom człowieka, dlatego sprawdzają się pod każdą szerokością geograficzną od 100 lat.

Konferencję dla rodziców wilczków, harcerek i harcerzy poprowadził Zbigniew Korba, były przewodniczący Skautów Europy w Polsce, prawnik, ojciec piątki dzieci, w tym trójki nastolatków.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od dwóch lat powstają grupy skautów w różnych miastach. Obecnie można je spotkać w: Koszalinie, Słupsku, Kołobrzegu, Szczecinku, Sławsku, Pile i Biesowicach. Łącznie działa w nich 150 dziewcząt i chłopców.

Zapraszamy do wysłuchania relacji audio:

2017.03.19. Relacja ze spotkania Skautów Europy w Koszalinie. Arkadiusz Wilman