Zbiórka na remont katedry w Gorzowie

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 24.07.2017 16:56

Odbędzie się we wszystkich parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielę 30 lipca. Bp Edward Dajczak wydał w tej sprawie specjalny komunikat.

Zbiórka na remont katedry w Gorzowie Wieża katedry w Gorzowie Wielkopolskim ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!    

Z przekazów medialnych znamy tragiczne wydarzenie w naszej metropolii, jakim był pożar wieży katedry gorzowskiej. Do 1972 roku ta świątynia była katedrą Administracji Apostolskiej na tzw. Ziemiach Zachodnich, a więc w pewnym sensie "katedrą matką" całej obecnej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, w skład której wchodzi również nasza diecezja.

W duchu solidarności z naszą bratnią diecezją zachęcam Was, Siostry i Bracia, do modlitwy za wiernych, którzy utracili swoją pierwszą świątynię - katedrę. Wspomóżmy ich także w trudzie odbudowy katedry, śpiesząc z pomocą materialną, tak jak już uczyniło to wiele diecezji. Proszę więc o zbiórkę pieniężną do puszek w każdej parafii naszej diecezji, po Mszach św. w niedzielę 30 lipca.

Za każdą, pełną bratniej miłości modlitwę i każdą ofiarę, serdecznie dziękuję. Niech Bóg Błogosławi Waszym miłosiernym sercom.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski