Pozytywne wibracje

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

publikacja 27.10.2017 10:25

- On mówi: chcę ci dać pokój w sercu, prawdziwą miłość. Nie taką, którą można kupić w interencie płacąc kartą. Miłość bez warunków wstępnych! - przekonywał na koniec fantastycznego koncertu w Szczecinku Darek Malejonek.

Pozytywne wibracje Maleo Reggae Rockers na szczecineckiej scenie. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Koncert Maleo Reggae Rockers był jednym z ostatnich akcentów tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku. Jak przyznaje Krystyna Czajka-Opanowicz zaproszenie zespołu było ukłonem w stronę młodszej grupy odbiorców.

- Pierwsze zamysły były skromniejsze. Z myślą o młodych zamierzaliśmy zaprosić do Szczecinka samego pana Darka Malejonka, żeby dał świadectwo swojego życia, swojej wiary. Bo poza tym, że jest świetnym muzykiem, jest też dobrym człowiekiem, dobrym chrześcijaninem i może dać przykład, jak wprowadzać Ewangelię w swoje życie. Po rozmowach z menagerem doszliśmy do wniosku, że może warto pokusić się na znacznie większe wydarzenie jakim jest koncert - mówi przewodnicząca szczecineckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Nie tylko młodzi skorzystali z zaproszenia. Także starsza część publiczności dała się porwać energetycznym rytmom reggae i pozytywnemu przekazowi płynącemu ze sceny szczecineckiego Kina „Wolność”. Tym bardziej, że świętująca dwudziestolecie grupa w Szczecinku zagrała swoje największe przeboje. 

- To jest prawdziwe szczęście: kiedy możesz kochać, a nie wysysać innych, kiedy wciąż jest za mało, za mało, za mało i nie tak! Ja codziennie doświadczam tej łaski, zapraszam Pana Boga do swojego życia, doświadczam miłości gratis. Żadnych warunków wstępnych. Nie wiem kim jesteś, jakie masz nałogi, zniewolenia, problemy, ale możesz to zrobić teraz. Zawołaj: przyjdź Duchu Święty! - zachęcał rozbujanych muzyką słuchaczy Darek Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers.

- Określenie „chrześcijańska” jest bardzo szeroki. Dni Kultury Chrześcijańskiej są właśnie po to pomyślane, żeby zamieścić w nich różne style przekazów: od koncertów muzyki poważnej, spotkań z poważnymi tematami, przez rozmowy z ludźmi wiary do koncertów muzyki młodzieżowej – mówi Krystyna Czajka-Opanowicz i dodaje, że taka różnorodność propozycji jest możliwa podczas szczecineckich DKCh jedynie za sprawą współpracyróżnych ludzi i instytucji.

- Gdyby nie pomoc Muzeum Regionalnego, nie mielibyśmy w programie unikatowej wystawy prac Jerzego Nowosielskiego, gdyby nie współpraca z Samorządową Agencją Promocji i Kultury nie byłoby dzisiejszego koncertu. Dzięki współpracy różnych środowisk, nie tylko parafialnych, udaje nam się zrobić dużo, dużo więcej - podkreśla.

Tegoroczne DKCh w Szczecinku miały zakończyć się sobotnim Balem Wszystkich Świętych dla dzieci, jednak mieszkańcy miasta będą mieli jeszcze okazję do wybrania się na koncert. Pierwotny termin występu Antonina Krzysztoń został ze względu choroby pieśniarki zmieniony. Artystka wystąpi w szczecineckim kościele pw. Ducha Świętego 12 listopada.