Rodzina Rodzinie - temat wciąż aktualny

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 12.06.2018 17:31

- Wojna w Syrii trwa już dłużej niż II wojna światowa. Zeszła z pierwszych stron gazet, ale pomoc jest wciąż potrzebna - przypomina ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Rodzina Rodzinie - temat wciąż aktualny Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej - gospodarz spotkania. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Podczas Zgromadzenia Dyrektorów Caritas Diecezjalnych w Koszalinie, ks. Marcin Iżycki w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" przypomina o flagowym programie pomocy humanitarnej prowadzonym przez Caritas.

- Pomoc w Syrii potrzebna będzie jeszcze przez długie lata. Dzięki naszym darczyńcom, możemy ludziom zapewnić podstawowe rzeczy, które pozwalają im przeżyć. W nieco ponad rok wydaliśmy już ponad 30 mln złotych. To są pieniądze od konkretnych ludzi, nie organizacji, czy programów rządowych - podkreśla ks. Iżycki, wyrażając wdzięczność Polakom za zaangażowanie w projekt.

Jak informuje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej, w projekcie bierze udział ponad 40 parafii z tej diecezji.

Do akcji "Rodzina Rodzinie" można się wciąż dołączyć. Szczegóły TUTAJ