Spoczną obok siebie

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 07.01.2019 14:15

Pogrzeb pięciu nastolatek tragicznie zmarłych 4 stycznia w koszalińskim pokoju zagadek odbędzie się w czwartek. Klasowe koleżanki zostaną pochowane na miejscowym cmentarzu komunalnym.

Spoczną obok siebie Tutaj w piątek 4 stycznia zginęło 5 nastolatek w wyniku zaczadzenia podczas zabawy w escape roomie. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Pogrzeb zorganizuje miasto, jego przebieg jest ustalany z rodzinami ofiar. - Będzie wspólny, dziewczęta spoczną obok siebie - powiedział 7 stycznia na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza, na terenie której mieści się SP 18 z odziałem gimnazjalnym, do którego uczęszczały zmarłe dziewczęta.

Jak zapewniła Karina Gajda, dyrektor szkoły SP 18, wszyscy uczniowie spotkali się z psychologami z Miejskiej Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

- Oprócz tego szkoła ma swojego psychologa oraz trzech pedagogów. Będziemy wspierać każde dziecko, które będzie takiej pomocy oczekiwało. Nie będzie takiej sytuacji, że którekolwiek dziecko pozostanie bez opieki - wyjaśniła.

Kurator zachodniopomorska Magdalena Zaręba-Kulesza dodała, że rodzice uczniów szkoły są bardzo zaangażowani w działania podjęte przez nauczycieli i psychologów.

- To trudna sytuacja, z nią będziemy musieli się jeszcze zmierzyć nie raz, nie dwa. Najważniejsze, by ta pomoc psychologiczna była do momentu, kiedy już rzeczywiście tej pomocy uczniowie nasi i nauczyciele nie będą już potrzebowali - stwierdziła.

W związku z piątkową tragedią w Urzędzie Miejskim wystawiona została księga kondolencyjna. Wpisów można dokonywać do czwartku 10 stycznia, od 7.15 do 17.00.

Czytaj także: