Poradnia Rodzinna w Słupsku zaprasza na dzień drzwi otwartych

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 03.05.2019 09:05

Katolikom nie brakuje problemów: małżeńskich, rodzinnych, finansowych, z uzależnieniami. Bywa, że zbyt wstydliwych, by porozmawiać o nich z bliskimi. Warto zapukać wówczas do drzwi katolickiej poradni rodzinnej.

Poradnia Rodzinna w Słupsku zaprasza na dzień drzwi otwartych - Jeśli jest wola współpracy, niektóre sprawy udaje nam się wspólnymi siłami rozwiązać - mówi psycholog słupskiej poradni Renata Kosnowska. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Do zintegrowanej Katolickiej Poradni Rodzinnej w Słupsku zaglądają nie tylko mieszkańcy osiedla przy sanktuarium św. Józefa, na którym od niedawna funkcjonuje placówka, ale też osoby z daleka – z miast i wiosek oddalonych kilkadziesiąt kilometrów czy nawet z sąsiedniej diecezji. Ludzie szukający tu wsparcia chcą być anonimowi i nic dziwnego – niektórzy z nich to bowiem alkoholicy, narkomani, seksoholicy, komputeroholicy, zakupoholicy. Albo tak zawstydzeni swoją naiwnością, że dla byle korzyści dali się naciągnąć na niekorzystną umowę, iż trudno im się do tego przyznać nawet przed rodziną.

Gdy orientują się, że ich problem wymaga wsparcia specjalisty – a w słupskiej poradni rodzinnej mogą ją znaleźć u radcy prawnego, psychologa, doradców rodzinnych, specjalisty terapii uzależnień, duszpasterza – owszem, decydują na rozmowę, ale woleliby pozostać nierozpoznani.

Słupska poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień drzwi otwartych, który odbędzie się 11 maja w godzinach 11–13 w siedzibie poradni (budynek plebanii przy sanktuarium św. Józefa).

Więcej o słupskiej poradni i jej doradcach w najnowszym, 18. numerze "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".