Wołajmy razem o powołania. Apel biskupa

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

publikacja 11.05.2019 22:46

W Niedzielę Dobrego Pasterza we wszystkich kościoła diecezji odczytany zostanie apel biskupa Edwarda Dajczaka zachęcający do modlitwy o powołania do życia kapłańskiego.

Wołajmy razem o powołania. Apel biskupa Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Karolina Pawłowska /Foto Gość

W obliczu wciąż malejącej liczby kandydatów do kapłaństwa biskup koszalińsko-kołobrzeski prosi diecezjan o gorliwą modlitwę za młodych ludzi, którzy w świecie wyzwań i złożonej codzienności próbują rozeznać swoją życiową drogę.

- „Powołanym, rozeznającym drogę młodym ludziom potrzeba modlitwy - naszej modlitwy. W diecezji przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem. Proszę Was, twórzmy pozytywny klimat w rodzinach i parafiach wobec tych, których Pan Bóg powołuje” - pisze biskup Edward Dajczak.

Zachęca również do odmawiania w tej intencji codziennej Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz ofiarowywanie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

- „Ośmielam się dziś zachęcić Was do modlitwy o powołania w duchu wezwania Jezusa, który mówi: Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo (Mt 9,38). Tych, którzy mogą, proszę, aby każdego dnia o godz. 15.00 razem z Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Każda forma modlitwy jest ważna i potrzebna. Proszę, uklęknijcie ze mną, zatrzymajcie się na chwilę, trwajmy razem i wołajmy o powołania, jako dzieci Kościoła tej ziemi. Proszę Was o modlitwę w intencji powołań w naszych parafiach i ofiarowanie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu” - prosi hierarcha.