Czy można jeść mięso w piątek 21 czerwca?

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 19.06.2019 18:25

Biskup Edward Dajczak udzielił dyspensy, na mocy której katolicy w piątek 21 czerwca mogą spożywać produkty mięsne. Korzystających z niej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

Czy można jeść mięso w piątek 21 czerwca? Piątek 21 czerwca przypada w środku tzw. długiego weekendu. Wielu katolików w tych dniach wybierze się na wypoczynek, spędzi czas w gronie znajomych. Na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej mogą oni - nie czyniąc zgorszenia - spożywać pokarmy mięsne. Monika Łącka /Foto Gość

Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak udzielił dyspensy, na mocy której katolicy przebywający na terenie diecezji mogą jeść mięso w piątek 21 czerwca.

Biorąc pod uwagę charakter piątku przypadającego po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), dla dobra duchowego wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 21 czerwca 2019 roku.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski zachęca wiernych korzystających z dyspensy do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.