Trwają przygotowania do "Ewangelizacji nadmorskiej"

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

dodane 15.07.2019 11:05

W Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie 45 ewangelizatorów z całej Polski uczestniczy w rekolekcjach. W piątek 19 lipca akcja rozpocznie się na plażach i deptakach miejscowości nadmorskich.

Trwają przygotowania do "Ewangelizacji nadmorskiej" Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Jest to już 11. edycja akcji, którą od początku prowadzi Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Ewangelizacja odbywa się w wybranych miejscowościach w pasie nadmorskim diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Akcja w danej miejscowości rozpoczyna się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie ewangelizatorzy wychodzą na plaże, deptaki, ulice, gdzie przez słowo, śpiew, świadectwa, pantomimę głoszą Ewangelię.

Zapraszają też wszystkich na wieczorne spotkanie w kościele, podczas którego odbywa się Msza św., spowiedź i modlitwa o uzdrowienie.

Akcję nazywa się także "Ewangelizacją na żebraka". Jej uczestnicy nie mają bowiem żadnego zabezpieczenia logistycznego. Jeśli chodzi o jedzenie i noclegi, liczą na otwartość napotkanych ludzi. Parafie mają prawo udostępnić im kościół i ewentualnie salkę na spotkanie organizacyjne.

W tym roku na ewangelizację wyruszą dwie grupy:

Grupa I

Grupa II