Bp Dajczak: jesteśmy tu, by doświadczyć piękna wspólnoty. Diecezjalne Spotkanie Młodych

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

dodane 14.09.2019 13:48

Pod hasłem "Jesteś marzeniem Boga!" rozpoczęło się doroczne spotkanie młodzieży w sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu.

Bp Dajczak: jesteśmy tu, by doświadczyć piękna wspólnoty. Diecezjalne Spotkanie Młodych Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie cudownej Piety do namiotu. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Do polowego namiotu na błoniach skrzatuskich, który 14 września zgromadził, jak podają organizatorzy, ponad 5 tysięcy młodych z całej diecezji, wniesiono uroczyście kopię Piety królującej diecezji z diecezjalnego sanktuarium.

Skrzatusz - Czuwanie Młodych - wprowadzenie Piety.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zwraca uwagę, że hasło jednoczące tego dnia tysiące młodych – "Jesteś marzeniem Boga" – jest wyjęte z przesłania tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, gdzie ojciec święty Franciszek ukazał Maryję, Matkę Boga, jako Tę, która dała ciało marzeniu Boga – Bożemu Synowi – w sposób najdoskonalszy. – To marzenie przedstawią nam podczas spotkania w Skrzatuszu także ludzie zaangażowani w Kościele, dając świadectwo życia w rodzinie, powołania do służby Bożej oraz zaangażowania w życie parafialne.

Młodych, którzy przybyli tu ze wszystkich stron rozległej diecezji wraz ze swymi duszpasterzami, katechetami, rodzicami, powitał biskup diecezji Edward Dajczak. Na wstępie kilkugodzinnego spotkania przekazał pozdrowienie od jednego z zeszłorocznych uczestników spotkania, obecnie chorego Damiana, który przeżył na ówczesnym spotkaniu głębokie spotkanie z Bogiem, które nazwał zmartwychwstaniem.

Następnie bp Dajczak przekonywał, że każdy człowiek jest wyrazem Bożego marzenia.

– Jesteśmy tu, by doświadczyć piękna wspólnoty – powiedział. Wskazał również, że ożywienie duchowe w Skrzatuszu, które zaowocowało nadaniem miana bazyliki tutejszemu sanktuarium, to m.in. zasługa młodzieży, jej wkładu w duchowe promieniowanie tego miejsca.

O tym, że Bóg swoje marzenie realizuje niekiedy w sposób zaskakujący dla człowieka, młodzi mogli się przekonać także w osobistych rozmowach, świadectwach wiary uczestników, także w tym, które po raz pierwszy stało się elementem Diecezjalnego Spotkania Młodych – chwili obłóczyn kleryków diecezjalnego WSD.

Przeczytaj także:

- Skrzatusz. Ostatnie odliczanie