Kościół z recyklingu. Pierwsza w diecezji świątynia pw. św. Jana Pawła II

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 14.11.2019 16:20

Co zrobić ze starymi pralkami, garnkami i puszkami? Zbudować kościół. W Zaspach Wielkich trwają ostatnie przygotowania przed poświęceniem.

Kościół z recyklingu. Pierwsza w diecezji świątynia pw. św. Jana Pawła II Ostatnie prace wykończeniowe. Ks. Marek Cieślik, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białogórzynie, do której należy filia w Zaspach Wielkich. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

To będzie pierwsza w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej świątynia pw. św. Jana Pawła II. Choć Zaspy z nazwy są Wielkie, to nowy kościółek w tej wiosce jest niewielki. W niedziele chodzi tam średnio ok. 40 osób na Mszę św.

Mieszkańcy pokazali, że mają za to wielkie serca. Historia powstawania tej świątyni jest bowiem niezwykła. Wybudowano ją m.in. z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży złomu. Na ten cel trafiały stare pralki, garnki, puszki, części samochodowe. W wiosce zrobiło się czyściej, a Msza św. będzie odprawiana godniej.

W niedzielę 17 listopada o godz. 14 kościół poświęci bp Edward Dajczak. Pod mensą ołtarzową zostaną wmurowane relikwie św. Jana Pawła II.

Będziemy na miejscu i pokażemy to niezwykłe wydarzenie.