Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 31.12.2019 17:39

Są wydarzenia, które medialnie przechodzą bez większego rozgłosu, ponieważ okazują się mało konfliktowe, nie aż tak wyraziste, czasami też idą w poprzek poprawności politycznej. Generalnie mało się o nich mówi lub mówi się niechętnie. Nie znaczy to, że są nieważne.

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne! Roman Koszowski /Foto Gość

Wybraliśmy kilka takich wydarzeń, które - według nas - są właśnie w takim sensie niemedialne. Warto o nich przypomnieć. Na pewno było ich znacznie więcej. Zobacz też: Wydarzyło się w roku 2019. To, co najważniejsze! Wydarzyło się w roku 2019. To, co najbardziej nietypowe!

1. O TYM NIE PISAŁ NIKT

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Oprócz nas. Przy okazji ostatnich październikowych wyborów dużo mówiło się o frekwencji. To jednak siostry klauzurowe dały nam najbardziej wymowną w tym kontekście lekcję patriotyzmu.

2. A KOGO TO OBCHODZI?

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Sala obrad w budynku Sejmu RP. Jakub Szymczuk /Foto Gość

To znowu coś o wyborach. Kto jeszcze rozlicza przy urnie tych, na których głosujemy, z rzeczy dla nas ważnych, które dotyczą nie tylko ciepłej wody w kranie?

Wybraliśmy kilka takich wydarzeń, które - według nas - są właśnie w takim sensie niemedialne. Warto o nich przypomnieć. Na pewno było ich znacznie więcej.

3. CO ONI ROBIĄ? TAK SIĘ MARNUJĄ!

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Profesja wieczysta klaryski w Słupsku. Katarzyna Matejek /Foto Gość

W mijającym roku aż trzykrotnie byliśmy świadkami ślubów zakonnych. W dodatku jedna z sióstr złożyła je w zgromadzeniu klauzurowym. W oczach świata takie osoby marnują życie. Nie mają szans na sławę celebrytów.

4. SŁOWA, KTÓRE NIE PASUJĄ DO MEDIALNYCH TEZ

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Bp Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

W minionym roku sporo mówiło się o celibacie, a szczególnie o konieczności zniesienia jego obowiązkowości. Wszystko dla dobra powołań. Słowa, które wypowiedział we wrześniu w Wałczu biskup greckokatolicki, idą w poprzek niektórym wnioskom.

Wybraliśmy kilka takich wydarzeń, które - według nas - są właśnie w takim sensie niemedialne. Warto o nich przypomnieć. Na pewno było ich znacznie więcej.

5. A TO CI DOPIERO

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Bazylika w Skrzatuszu. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Świadectwo tego człowieka daje do myślenia. Spotkaliśmy go w październiku w Skrzatuszu.

6. NA COŚ TAKIEGO TRUDNO TRAFIĆ

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Droga Krzyżowa w koszalińskiej katedrze w wykonaniu dzieci z ośrodka w Bobrowie. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

A szkoda. To, co wydarzyło się 5 kwietnia w koszalińskiej katedrze, było niezwykle poruszające. Tak skonstruowana Droga Krzyżowa zaskakiwała pod wieloma względami.

Wybraliśmy kilka takich wydarzeń, które - według nas - są właśnie w takim sensie niemedialne. Warto o nich przypomnieć. Na pewno było ich znacznie więcej.

7. MAŁY GEST, WIELKA SPRAWA

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Prace wykonane przez dziewczęta z MOW. MOW Jastrowie

Staramy się docierać tam, gdzie dzieje się prawdziwe dobro. Warto nagłaśniać takie inicjatywy jak ta w Jastrowiu. Są to akcje lokalne, ale na światowym poziomie sensowności.

8. NA UBOCZU BOLI TAK SAMO

Wydarzyło się w roku 2019. To, co niemedialne!   Pomnik dzieci utraconych w Redle. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Dotychczas pomniki dzieci utraconych kojarzyły się raczej z dużymi ośrodkami, gdzie są szpitale z oddziałami położniczymi. Jednak proboszcz z niewielkiego Redła k. Połczyna-Zdroju uznał, że taki pomnik powinien stanąć także na miejscowym cmentarzu. Jak na to wpadł? Widząc ból rodziców. Oni mieszkają także tam, w Redle.

Zobacz też: