Zamiast kwiatów. Inicjatywa absolwentów DA

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

dodane 15.01.2020 10:29

Absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego zachęcają, by zamiast kupować wiązanki na pogrzeb ks. Wojciecha Wójtowicza, dokonać wpłaty na konto Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Zamiast kwiatów. Inicjatywa absolwentów DA Absolwenci DA ze swoim duszpasterzem. Archiwum DA

Tragicznie zmarły rektor koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego zanim objął swoją funkcję był duszpasterzem akademickim. Jego młodzi przyjaciele wyszli z inicjatywą, by zamiast kwiatów na piątkowe ostatnie pożegnanie duszpasterza, dokonywać wpłat na konto Domu Samotnej Matki.

– Ksiądz Wojciech nosił w swoim sercu ten dom i kobiety – matki, które tam trafiały. Pragniemy, by po jego śmierci, tu na ziemi rozlała się fala miłości, miłości do bliźniego i jego potrzeb. Ufamy, że ludzie również dołączą do tej akcji i że wspólnymi siłami doprowadzimy DSM do otwarcia po okropnym akcie wandalizmu, który się tam dokonał – mówią inicjatorzy akcji.

Zamiast kwiatów. Inicjatywa absolwentów DA  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 i 17 stycznia. W czwartek 16 stycznia o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. z ciałem zmarłego w koszalińskiej katedrze. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele Mariackim w Miastku w piątek 17 stycznia o godz. 11. Po Eucharystii dalsza część pogrzebu na cmentarzu komunalnym w Miastku.