Organista z Białogardu ze Srebrnym Gryfem

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

dodane 15.01.2020 15:27

Paweł Mielcarek, organista i dyrygent, został wyróżniony za zasługi dla województwa zachodniopomorskiego.

Organista z Białogardu ze Srebrnym Gryfem Odznakę przekazał wicemarszałek Tomasz Sobieraj. Miasto Białogard

Podczas sesji Rady Miejskiej Białogardu wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj wręczył srebrną odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego P. Mielcarkowi. Białogardzianin otrzymał to szczególne wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz rozwoju województwa.

- Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym otrzymałem tę odznakę. Dziękuję także tym, którzy w codziennym życiu tworzą ze mną kulturę, promując nasz region oraz województwo zachodniopomorskie. To motywuje do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności - mówi odznaczony. - Białogard ma wielu twórców i wspaniałych animatorów kultury. Twórzmy dla nich warunki do działania na naszą wspólną rzecz.

Mieszkańcy miasta znają P. Mielcarka nie tylko z gry w białogardzkich kościołach. Jest także dyrygentem i kompozytorem (m.in. białogardzkiego hejnału), ale również inicjatorem wielu akcji społecznych i charytatywnych, w tym bożonarodzeniowych Koncertów Charytatywnych. Prowadzi Białogardzki Chór Kameralny "Bel Canto" i dyrektoruje Polonijnej Akademii Chóralnej w Koszalinie, organizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w Warszawie. Jest również współorganizatorem ogólnopolskich koncertów charytatywnych Polskiej Orkiestry Lekarzy.