Młodzi śpiewająco uczczą pamięć JPII. Powstaje festiwal "Totus Tuus"

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 06.02.2020 14:33

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zainaugurowany będzie Kołobrzeski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej "Totus Tuus". Zapisy trwają do 3 kwietnia.

Młodzi śpiewająco uczczą pamięć JPII. Powstaje festiwal "Totus Tuus" Artyści szukają różnych form wyrazu, by oddać hołd świętemu Janowi Pawłowi II. Jego beatyfikacja (1.05.2011) była okazją do specjalnego pokazu fontanny multimedialnej we Wrocławiu. Ks. Rafał Kowalski

I Kołobrzeski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej "Totus Tuus" odbędzie się 18 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Festiwal ma być hołdem dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizowany jest z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka oraz dla uczczenia rocznicy jego kanonizacji, przypadającej 27 kwietnia 2020 r.

Pomysłodawcą festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, której patronem jest św. Jan Paweł II.

– Uczyńmy ten festiwal wielką ucztą ewangelizacyjną na cześć dziękczynienia Bogu Ojcu za dar, jakim był, jest i będzie dla nas święty Jan Paweł II – przekonują pomysłodawcy.

Do udziału w festiwalu zaproszone są dzieci i młodzież (do 19 roku życia): soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, mające w swym repertuarze pieśni i piosenki chrześcijańskie o tematyce religijnej.

Zgłoszenia należy składać drogą elektroniczną do 3 kwietnia 2020 r. na adres: totustuus.kolobrzeg@gmail.com. Więcej informacji dostępnych jest u administratora festiwalu (tel. 607 757 529).

Organizatorami festiwalu są: SP 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, Klub Wojskowy 8. Batalionu Remontowego, Dowództwo Garnizonu Kołobrzeg, Parafia pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu, Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.