Święty kapucyn u salezjanów

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

publikacja 17.02.2020 10:26

Relikwie św. o. Pio zostały uroczyście wprowadzone do kościoła Świętej Rodziny w Pile.

Święty kapucyn u salezjanów Uroczystościom przewodniczył o. Roman Rusek, krajowy moderator grup modlitewnych św. o. Pio. Dariusz Trojanowski

„Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misję do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu” - mawiał św. o. Pio. Teraz, poprzez obecność w swoich relikwiach, do jeszcze większej gorliwości wiary będzie zachęcać parafian z pilskiej parafii, w której posługują księżą salezjanie.

Relikwie św. mistyka z Pietrelciny zostały uroczyście wprowadzone do świątyni podczas niedzielnej Sumy. Uroczystościom przewodniczył o. Roman Rusek kapucyn, krajowy moderator grup modlitewnych św. o. Pio i kustosz jego relikwii.

- Przeżyliśmy niedzielę w obecności św. o. Pio, bowiem na każdej Mszy św. krajowy moderator głosił homilię, w której przybliżał postać świętego zakonnika i zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem wyniesionego na ołtarze kapłana, a wierni przez cały dzień mogli oddawać cześć jego relikwiom - podsumowuje ks. Kazimierz Chudzicki SDB, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.