W Pile w związku z koronawirusem rusza parafialna akcja pomocowa

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

publikacja 13.03.2020 13:24

Świeccy wolontariusze zrobią zakupy i pomogą załatwić sprawy materialne, kapłani i szafarze zadbają o sprawy duchowe. Wystarczy jeden telefon do parafii.

W Pile w związku z koronawirusem rusza parafialna akcja pomocowa Kościół pw. Świętej Rodziny w Pile. Agnieszka Kowalska

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i podjętymi działaniami prewencyjnymi, w tym zaleceniem o nieopuszczaniu swoich mieszkań w sytuacjach niekoniecznych, parafia Świętej Rodziny w Pile organizuje grupę wolontariuszy, którzy będą gotowi pomagać osobom starszym, samotnym i chorym z terenu miasta.

Zrobią zakupy podstawowej żywności, leków, pomogą w załatwianiu spraw urzędowych. Kapłani i szafarze świeccy przyjdą z Komunią Świętą i duchowym wsparciem.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom, które mogą się pojawić w tej sytuacji. To zadanie wspólnoty: zdrowi pomagają chorym, silni tym, którzy mają poczucie zagrożenia – mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz pilskiej parafii salezjańskiej.

W Pile w związku z koronawirusem rusza parafialna akcja pomocowa   Parafia Świętej Rodziny w Pile

– Zachęcamy do pozostawania w domu, zwłaszcza osoby starsze, ale nie chcemy ich pozostawić samych w tej sytuacji. Zarówno jeśli chodzi o pomoc w sprawach materialnych, jak i duchowych. Dyspensa zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św., ale będziemy się starali dotrzeć do tych, którzy zgłoszą potrzebę przyjęcia sakramentów w domu – wyjaśnia duszpasterz.

Systematyczna pomoc ruszy od poniedziałku. Trwa właśnie formowanie grupy pomocowej. Ochotnicy, pełnoletni i dyspozycyjni, rekrutują się z istniejących w parafii grup i wspólnot. Wolontariusze będą posiadali odpowiednie zaświadczenia z parafii i swoje zadania – jak podkreślają organizatorzy akcji – wykonywać będą nieodpłatnie!

Zgłoszenia przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w kancelarii parafialnej i telefonicznie od godz. 9 do godz. 11 oraz mailowo: parafia@swietarodzina.pila.pl