Studencie, zajrzyj do DA

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 06.10.2020 12:15

Rekolekcje na dobry początek, spotkania akademickie, iKatechezy no i studencka brać - takie propozycje dla studentów przygotowały duszpasterstwa.

Studencie, zajrzyj do DA Początek roku akademickiego to dobry czas, by - zanim utknie się między książkami przed sesją egzaminacyjną - rozejrzeć się za wartościowymi propozycjami. Maciej Rajfur /Foto Gość

W Koszalinie, Słupsku i Pile ruszają duszpasterstwa akademickie.

Od 14 października w Koszalinie rusza cotygodniowa "Biblijna studnia". Spotkania polegające na rozważaniu Pisma św. w odniesieniu do codziennego życia będą odbywały się w każdą środę o godz. 19.30 w Domu Akademickim przy parafii Ducha Świętego.

Jak zapewnia duszpasterz akademicki ks. dr Remigiusz Szauer, październik to dobry czas, by poznać środowisko rówieśników poszukujących umocnienia swojej wiary.

– Duszpasterstwo akademickie daje szansę na pogłębienie wiary, rozwijanie pasji, poznanie nowych ludzi, wspólne wyjazdy, a czasem, co również się zdarza, poznanie miłości swojego życia – mówi ks. Szauer. Jak dodaje, w 2020 roku odbyły się trzy śluby par, które poznały się właśnie w koszalińskim duszpasterstwie.

W Słupsku cykliczne spotkania akademickie "Bez kantu" przy kościele pw. św. Jana Kantego rozpoczęły się w środę 7 października o godz. 20.

Słupscy żacy zapraszają także na platformę iKatecheza, na której poznają Katechizm Kościoła Katolickiego. Autorem ilustrowanych lekcji jest ks. Łukasz Bikun, duszpasterz akademicki w Słupsku. iKatechezy są umieszczane w serwisie YouTube (kanał: iKatecheza), a korzystać z tych 2-minutowych lekcji obrazkowych mogą wszyscy.

Studenci w Pile rozpoczną rok akademicki "Rekolekcjami na dobry początek". O tym, jak kroczyć w ufności, podpowie im ks. dr Radosław Siwiński, egzorcysta i dyrektor Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Rekolekcje odbędą się w Kaplicy Dobrego Pasterza (przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile) od 18 do 21 października spotkaniami (na przemian: Msza z konferencją i spotkania rekolekcyjne) rozpoczynającymi się o godz. 19.

Niewykluczone, że aktualny rok akademicki będzie wymagał dostosowania się do zmieniających się warunków sanitarnych związanych z epidemią COVID- 19, np. poprzez spotkania zdalne lub hybrydowe. Informacje na ten temat można śledzić na fanpage'ach duszpasterstw akademickich: DA Koszalin, DA Słupsk, DA Piła.