Adwentowy kiermasz na Górze Chełmskiej

ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 25.11.2020 15:28

Mimo pandemii kiermasz rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Będzie miał inną formę, ale jak co roku nie zabraknie na nim ręcznie robionych bożonarodzeniowych dekoracji.

Adwentowy kiermasz na Górze Chełmskiej Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Ze względu na pandemię, tym razem nie odbędą się kiermaszowe spotkania, w których jednorazowo bierze udział wiele osób, ale przygotowane przedmioty można będzie nabyć codziennie, przez cały Adwent, w domu sióstr.

- Nasz dom jest bezpieczny, ponieważ wszystkie jesteśmy po przechorowaniu COVID-19. Produkty będą wystawione u nas na korytarzu. Można przychodzić każdego dnia w godzinach podanych na naszym profilu facebookowym. Prosimy, aby respektować obostrzenia sanitarne. Do domu wchodzimy w maseczkach, a towarów dotykamy w rękawiczkach - mówi s. Eligia Pawlisz z Góry Chełmskiej.

W ramach kiermaszu można będzie nabyć produkty wykonane własnoręcznie przez siostry szensztackie z całej Polski. Znalazły się wśród nich ozdoby bożonarodzeniowe: choinki z szyszek, stroiki ze Świętą Rodziną, aniołki, bombki, kartki świąteczne, a także ciastka i miód.

Dochód ze sprzedaży artykułów zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, powstającego wokół wieży widokowej na Górze Chełmskiej.

- W tej chwili odbywają się już prace wewnątrz budynku przy instalacjach elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej. Czeka nas montaż pomp ciepła. Otrzymałyśmy na ten cel dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Potrzeba oczywiście wkładu własnego, dlatego każdy grosz jest nam potrzebny - mówi s. Eligia Pawlisz.

Kiermasz będzie trwał przez cały Adwent, o ile przygotowane produkty nie zostaną wykupione wcześniej.