"Pusta choinka" trwa

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 22.12.2020 15:16

Nie stanęła w centrum handlowym, ale prezenty spod niej i tak trafią do najmłodszych diecezjan.

"Pusta choinka" trwa W poprzednich latach "Pusta choinka" przyciągała klientów centrów handlowych. Wielu z nich decydowało się na zakup prezentu dla ubogich dzieci z diecezji. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Ze względu na obostrzenia sanitarne tradycyjna "Pusta choinka" z ozdobami nie stanęła w centrum handlowym lub na placu miasta, gdzie rokrocznie była widoczna i dostępna dla wszystkich robiących przedświąteczne sprawunki. Na paczki z organizowanej co roku przez Caritas "Pustej choinki" czeka 36 dzieci z Koszalina i innych miejsc diecezji.

– Tak jak w poprzednich edycjach tej przedświątecznej akcji chcemy obdarować najmłodszych i najbardziej potrzebujących pomocy tym, co  naprawdę przyda im się w zimowym okresie, głównie mamy na myśli odzież zimową, kurtki, buty, czapki, rękawiczki – mówi Krystian Linnik. – Wiemy, że te potrzeby są duże.

Akcję wspierają m.in. koszalińscy biskupi i kapłani, WSD, parafianie koszalińskich kościołów pw. św. Wojciecha i św. Kazimierza.

Do akcji można dołączyć poprzez wysłanie wiadomości o ufundowaniu paczki za pośrednictwem fanpage'a Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej lub pod dzwoniąc pod numer 728 046 899.