122 paczki dla kołobrzeskich seniorów

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

publikacja 23.12.2020 13:50

Zarówno seniorzy z DPS-ów, jak i z Domu Księży Emerytów z wdzięcznością przyjęli akcję środowiska katolickiego.

122 paczki dla kołobrzeskich seniorów Seniorzy, którym izolacja epidemiczna dała się we znaki, są wdzięczni, że ktoś pamięta i czyni świąteczne gesty. Jacek Pechman

Przez blisko miesiąc kołobrzescy katolicy z różnych parafii i stowarzyszeń gromadzili fundusze na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych DPS-ów we Włościborzu i filii w Kołobrzegu oraz miejscowego Domu Księży Emerytów. Akcję sfinalizowano 20 grudnia. W działania zaangażowało się 60 osób.

Seniorzy otrzymali paczki ze słodkościami, owocami, książkami i życzeniami bożonarodzeniowymi.

- Święta wyzwoliły w naszych znajomych, przyjaciołach, rodzinach, czytelnikach portalu „Kołobrzeg Wiary” i słuchaczach Polskiego Radia Koszalin piękne pokłady hojności i ofiarności, dzięki czemu mogliśmy zawieźć w środę 110 paczek do DPS-u i 12 do Domu Księży Emerytów – mówi Ryszard Czepulonis, prezes Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej w Kołobrzegu.

- Paczki świąteczne wywołały ogromny uśmiech na twarzach mieszkańców naszej placówki oraz bezgraniczną, szczerą wdzięczność – mówi Małgorzata Rzepka-Klincewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu. – Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość wobec osób, których więzi rodzinne niejednokrotnie zostały zerwane.

Jak dodaje Jacek Pechman z KIK, po raz pierwszy współpraca środowiska katolickiego zaowocowała pamięcią o księżach emerytach. – Widzieliśmy radość, z jaką nas przyjęli, gdy przyjechaliśmy do nich z paczkami. I nie chodzi o to, że to nie wiadomo jakie podarunki, ale o to, że ktoś naprawdę pamięta, że nie zapomniał, że się troszczy – powiedział J. Pechman. – Myślę, że takie akcje będziemy kontynuować.