Na początek Klub Pacjenta

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

publikacja 20.05.2022 09:32

Bezpłatnymi wykładami dla społeczności oraz konferencją dla lekarzy z udziałem wybitnych specjalistów American Heart of Poland zainauguruje swoją działalność w szpitalu w Drawsku Pomorskim.

Na początek Klub Pacjenta Szpital w Drawsku Pomorskim. Materiały prasowe

Grupa AHoP jest liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Polsce. Powstała ponad 20 lat temu. Obecnie prowadzi placówki w blisko 20 miastach, m.in. w Katowicach, Suwałkach, Zgierzu, Nysie, Tychach, Dąbrowie Górniczej czy Bielsku-Białej. Od 1 kwietnia dołączył do nich wieloprofilowy Szpital w Drawsku Pomorskim.

– Przejęcie Szpitala w Drawsku Pomorskim to dla nas potwierdzenie, że Grupa American Heart of Poland stale się rozwija i stanowi ważny i zauważalny element mapy zdrowotnej Polski – mówi Adam Szlachta, prezes zarządu grupy. – Jest to placówka o bardzo dużym znaczeniu i możliwościach. Tylko w ubiegłym roku Szpital przyjął ponad 10,5 tysiąca pacjentów i wykonał ponad 1,6 tysiąca operacji, a w 13 poradniach udzielano ponad 27 tysięcy porad.

Działalność w Drawsku Pomorskim AHoP  zainauguruje 27 maja, zapraszając na cykl bezpłatnych wykładów na temat profilaktyki i leczenia chorób serca, podczas których wybitni specjaliści w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii będą mówić o profilaktyce i leczeniu chorób serca. Wykłady rozpoczną się o godz. 13 w Drawskim Ośrodku Kultury (sala widowiskowa), przy ulicy Piłsudskiego 12.

Na początek Klub Pacjenta   Materiały prasowe

 – W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in., w jaki sposób zapobiegać chorobom serca, co jest najważniejsze w ich diagnozowaniu i leczeniu, a także na co musimy zwracać uwagę przy niewydolności serca i chorobach współtowarzyszących – wyjaśnia dr Paweł Kaźmierczak, dyrektor ds. medycznych Grupy AHoP. – W naszych działaniach edukacyjnych staramy się skupiać na zagadnieniach najbardziej aktualnych i istotnych dla pacjentów. Stąd też w programie wykładów nie zabraknie np. takich tematów, jak sposoby dbania o serce po pandemii – dodaje.

Listę prelegentów tworzą znakomici eksperci, wśród których jest m.in. prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek – wybitny polski kardiochirurg, współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, który jako pierwszy w Polsce wspólnie z prof. Zbigniewem Religą i z prof. Marianem Zembalą dokonał udanego przeszczepu serca. 

Wykłady są otwarte, nie trzeba się wcześniej zgłaszać, a wstęp jest bezpłatny.

W ramach uroczystości inauguracyjnych zaplanowana została również konferencja dla lekarzy „Z sercem do pacjenta”, w ramach której  prof. Bochenek opowie o nowych technologiach w leczeniu.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w szpitalnej kaplicy o godz. 9.00, której przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak. Pobłogosławi on również tablicę pamiątkową poświęconą patronce szpitala św. Matce Teresie z Kalkuty

Podczas inauguracji przedstawiony zostanie plan transformacji szpitala. Jednym z jego istotnych punktów jest budowa szpitalnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych – prace w tym zakresie już są prowadzone, a 27 maja nastąpi symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Otwarta zostanie również nowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologicznych.