Nowy numer 14/2020 Archiwum
 • mj
  25.02.2016 14:39
  całe TVN.
  Kiedy, bodajże w 2006 ksiądz Owczarek - egzorcysta z Łodzi wygłosił konferencję o wychowaniu dzieci dla nauczycieli, w jednej z łódzkich szkół, prowadzonych przez zakonnice, TVN w swoim dzienniku podała całkowicie wypaczony i tendencyjny materiał stwierdzając, że polska szkoła z inspiracji PIS i Giertycha, który był wtedy ministrem edukacji, cofa się do średniowiecza i uczy czarów :).
  W relacji TVN kłamstwo goniło kłamstwo. Wiem bo na tej konferencji byłem.
  doceń 42
 • WW
  25.02.2016 15:15
  TVN słynie z manipulacji faktami. Te zmanipulowane fakty następnie telewidzom przedstawia się jako "Fakty TVN".
  doceń 42
 • Agnieszka
  25.02.2016 15:58
  Sama wielokrotnie uczestniczyłam w modlitwach wstawienniczych. Nie wiem ilu letnie osoby tam były ale gdyby mój 15 letni syn wyraził chęć pójścia na takowe rekolekcje, wyraziłabym aprobatę i ogromną radość, bo to zbliżyłoby go bardziej do Boga. Szkoda że dzisiejsza młodzież jest ogłupiana przez telewizję i internet a doznania duchowe - spotkania się z żywym kościołem są przedstawiane jako "czary mary"
  doceń 37
 • Janusz
  25.02.2016 18:27
  "Dziennik Telewizyjny " a stanie wojennym był bardziej obiektywny od tej stacji.
  doceń 7
 • Jonasz
  25.02.2016 20:21
  W takim razie proszę opublikować cały materiał audio i wideo tak by ludzie widzieli co się działo podczas rekolekcji
  doceń 10
  • Gość
   26.02.2016 10:43
   Jeżeli to niekonieczne, to może lepiej nie publikować całego materiału. Jakkolwiek świadectwa uczestników mogłyby dzięki temu dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców, to z uwagi na możliwe nieprzyjemności, powinni mieć zapewnioną pewną prywatność - chyba że zgodziliby się na publikację. Pozdrawiam
   doceń 10
 • Eugeniusz_Pomorze_
  25.02.2016 21:59
  Materiał TVN Fakty, dostępny np. w serwisie YouTube z zarzutami wobec organizatorów rekolekcji w Lesznie, jest tak żenująco infantylnie oderwany od rzeczywistości rekolekcyjnej, że nie wiem, czy śmiać się, czy tylko współczuć tej stacji telewizyjnej.

  Ten jeden materiał więcej mówi o skali niewiedzy dziennikarzy TVN o Kościele katolickim, niż najlepsza nawet rozprawa naukowa na ten temat.

  Dotąd wydawało mi się, że to środowisko ma taką wiedzę, tylko po prostu nienawidzi K.K., ale teraz widzę, że jest to przede wszystkim zwyczajnie TRAGICZNY BRAK JAKIEKOLWIEK WIEDZY na jego temat...
  doceń 32
 • Matka
  26.02.2016 09:04
  Obejrzałam materiał w TVN. Uważam, że księdza i kwestię rekolekcji potraktowano w nim nadzwyczaj łagodnie. Tymczasem cała "zabawa w pana Boga" polega na wywoływaniu rodzaju transu, z przynajmniej częściowym wyłączeniem racjonalnego myślenia.

  Cały proces wychowania dziecka w rodzinie katolickiej powinien raczej zmierzać od wytworzenia umiejętności krytycznego podejścia do wszelkich niepożądanych zjawisk i postaw, z którymi młody człowiek spotka się później w dorosłym życiu. A tu nagle okazuje się, że zamiast żmudnej pracy nad budowaniem charakteru wystarczy pstryknięcie palcami ???

  Nie wystarczy. I moje dziecko z pewnością nie weźmie udziału w takich praktykach, chociaż regularnie i z chęcią uczestniczy w praktykach religijnych. Nie wierzę, że Duch Święty przychodzi, aby zaspokoić pychę rekolekcjonisty, a nie przychodzi, gdy na świecie dochodzi do zbrodni.
  doceń 18
  • Także mama
   26.02.2016 11:05
   Dziękuję Pani za wpis. Martwi mnie, że tak wielu ludzi Kościoła świadomych zagrożeń takiej modlitwy (nie tyle charyzmatycznej w ogóle, co prowadzonej w tak nieodpowiedzialny i chyba rzeczywiście pyszny sposób) milczy. Odzywajcie się w takich dyskusjach, kochani, odwagi! Bo przecież to dotyczy dzieci, młodych, skutki mogą być nieobliczalne. Milcząc bierzemy na siebie odpowiedzialność.
   A nawet na dorosłych nie godzi się stosować takich praktyk.
   Poza tym ośmiesza się w ten sposób charyzmatyczną modlitwę jako taką.
   Jestem zmartwiona jako mama nastoletnich dzieci.
   doceń 7
  • nika
   26.02.2016 11:07
   Matko, naprawdę, zapraszam na rekolekcje. Jest ich wiele w róznych miejsach Polski. Od wielu lat. Nie neguj z góry tego, czego nie rozumiesz albo po prostu się boisz. I proszę, nie oceniaj nikogo, ani rekolekcjonisty, ani sposobów, w jakie Bóg działa albo nie działa. Na pewno ważna jest nasza praca nad wychowywaniem dzieci, ale jeśli ona będzie tylko nasza, to nic z tego nie zostanie. Pozwól Panu Bogu dotykać serc i umysłów tak, jak On sam chce. Przecież o to modlimy się w każdej Mszy św., abysmy byli wolni od wszelkiego zamętu. ON nas słyszy. A co do zbrodni - zacznij od tej pierwszej, najgorszej - naszymi grzechami zabiliśmy Jezusa. Bądź pewna - Bóg tam był, tak jak jest przy każdej innej zbrodni i płacze nad ludzkim grzechem i sposobem, w jaki Jego dzieci korzystają z wolnej woli, którą im dał. Pokój z Tobą
   doceń 17
  • Ania J.
   26.02.2016 13:22
   Aha,i Pani się uważa za osobę wierzącą, tak?
   Wierzącą w ŻYWEGO Boga, który działa jak chce, który może zrobić wszystko, który daje wolność? Czy Pani wierzy w bożka którego sobie pani sama wykreowała i zamknęła do szufladki. Czy Pani czyta Pismo Święte? Jeśli tak to czy Pani nie zauważa że Pan Bóg działa jak chce i Sam mówi że nie pragnie "praktyk religijnych" tylko naszych serc i tego żeby do niego przylgnąć i Jemu zaufać.
   doceń 11
  • Leo
   26.02.2016 15:29
   O Matko, zdaje się, że Duch Święty nie miałby z tobą szans. Bo On przychodzi wtedy, gdy chce i jak chce, a najczęściej w kontekście modlitwy (jak w Wieczerniku i jak na tych rekolekcjach). Jakim prawem mówisz o pysze księdza, o którym wiesz tylko tyle, ile zobaczyłaś w wykrzywionym materiale z TVN? A wiesz, ilu ludziom ten "pyszny" ksiądz pomógł? Masz pojęcie, jak zmieniło się życie wielu ludzi wskutek jego wiernej posługi? Wyobraź sobie, że ten ksiądz nawet na krok nie odstępuje od posłuszeństwa. Teraz właśnie biskup mianował go misjonarzem miłosierdzia. Ale co tam taki biskup wie. Widocznie za mało TVN oglądał.
   doceń 18
  • Jerzyk
   26.02.2016 18:34
   - Droga matko, dlaczego tak bardzo nie lubisz swojego dziecka, że na podstawie TVN, czyli przeciwników Boga i Kościoła, postępujesz?
   - Dlaczego wierzysz złemu?
   - Dlaczego krzywdzisz tak krzywdzisz swoje dziecko?
   doceń 13
  • Gość
   26.07.2016 02:26
   Co za niewiedza.... Duch Święty jak mówi Pismo Święte przychodzi zawsze jak jest wzywany. Bóg jest wierny temu co obiecał.
   doceń 6
  • Gość
   21.03.2017 23:33
   Duch Święty przychodzi gdy jest wzywany i to nie ma nic wspolnego z oceną rekolekcjonisty. Proszę poczytać Biblię i wtedy zabierać głos.
   doceń 3
 • Hydrus
  26.02.2016 16:29
  TVN i dziennikarska rzetelność - to sprzeczność.
  doceń 26
 • gość
  01.04.2019 19:35
  A myślałem, że to artykuł o paleniu książek w trakcie rekolekcji. Gdzie znajdę o tym jakiś tekst na stronie Gościa?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy