Nowy numer 13/2020 Archiwum
 • Amen
  09.01.2019 19:00
  Amen...
  doceń 8
 • jola1954
  10.01.2019 08:22
  Też tak uważam.Początkujący przedsiębiorca popełnił błąd,który będzie rzutował na całe jego życie.Pracuję w firmie,która nie obsługuje poszczególnych ludzi,ale firmy ( nie jest produkcja spożywcza).Mamy kontrole,co dwa lata Sanepidu,co roku mamy sprawdzany system ppoż.Tam
  tego zabrakło.
  doceń 3
 • Irena
  10.01.2019 12:27
  Nie wszystko da się zmierzyć ani skontrolować. Nie wszystkiemu da się zapobiec. Znalezienie winnego nie wróci życia nikomu. Nieszczęśliwe wypadki zawsze się mogą zdarzyć.
  doceń 5
 • n/a
  10.01.2019 13:54
  Nieoczywiste jest co się stało z tą butlą. Kiedyś w swej niezmierzonej trzeba przyznać głupocie próbowałem zapalić gaz przy opróżnianiu butli turystycznej. Żeby nie szedł w atmosferę... Pryskały nawet ciekłe krople, ale nic się nie zapaliło. Nie próbujcie robić tego w domu. Bez odparowania i zmieszania z powietrzem się nie pali. Co tam się stało???
  doceń 1
 • jj
  11.01.2019 09:28
  Rozumiem jakieś prace społeczne dla aresztowanej osoby, ale po co więzienie. Więzienie powinno być tylko dla tych, którzy stanowią zagrożenie dla innych. Stworzył on zagrożenie, ale myślę, że śmierć dziewczyn wywarła na nim tak duży wypływ, że już nie będzie robił takich zaniedbań.
  doceń 3
 • Deuter
  11.01.2019 09:43
  A dlaczego nikt nie mówi o tych, którzy naprawdę doprowadzili do tej tragedii, tylko robi się kozła ofiarnego z młodego przedsiębiorcy. czy nawet dzisiaj, tydzień po tragedii istnieją jakieś przepisy, mówiące o wyposażeniu lokalu, w którym takie pokoje się znajdują? Są przepisy, czy nie? Bo może prawdziwymi sprawcami tej tragedii są do spółki władze (te najwyższe i te lokalne), służby (głównie państwowa straż pożarna) i monopoliści gazowi. Bo skoro pożar spowodowała rozszczelniona butla, to może warto powiedzieć, kto ja napełnił i sprzedał, BP, Shell czy PGNiG? Używanie butli jest legalne i nie powinno stanowić zagrożenia, a tutaj było bezpośrednią przyczyną śmierci. Podziękujmy monopolistom gazowym za ta tragedię. To ich chytrość doprowadziła do powstania pożaru. Czy istnieją przepisy, które wymagają, by w tego typu lokalach były wyjścia ewakuacyjne? Pewnie nie, skoro PSP tłumaczy, ze nieprawidłowości tego typu nie było tylko w obiektach, które znajdują się centrach handlowych, gdyż te podlegają przepisom o obiektach handlowych. A więc są przepisy dotyczące tylko obiektów handlowych, nie ma przepisów dotyczących escape room'ów. A więc wszystkie są legalne. I tu jest wina władz, tych najwyższych. łysy minister z pn-zach Polski teraz bryluje w mediach i lansuje się na tragedii, a on sam i wielu jego poprzedników nie zrobili nic by zmienić przepisy. A wystarczyło tylko zmienić rozporządzenie. Panie J.B. zamiast teraz latać po telewizjach i opowiadać dyrdymały walnij się pan w pierś i powiedz - zaniedbałem sprawę. A władze lokalne, cóż, ktoś tą działalność rejestrował pod określonym adresem i pewnie jeszcze czerpał pokaźne korzyści w postaci bandyckiej stawki podatku od nieruchomości. Pieniądze nie śmierdzą, a czy zaśmierdzi swąd spalenizny przez kolejną rejestracją tego typu rozrywki?
  • Krokodyl
   13.01.2019 14:00
   PPOZ obowiązują i rozum też każdego, a może chcesz tysięcy urzędnikow żeby sprawdzali każdego cwaniaka w biznesie? trzeba być po prostu uczciwym człowiekiem i patrzeć po chrześcijańsku na wszystko co się robi. Z Bogiem.
   doceń 0
 • zuzia.pl
  17.01.2019 17:37
  dobrze by było gdyby właściciel nick'a deuter przeczytał przepisy budowlane ze zrozumieniem albo spotkał się ze zwykłym rozsądkiem. jak się kogoś zamyka w pomieszczeniu bez możliwości awaryjnego jego opuszczenia to jednak jest to zawiniona bezmyślność! sytuacje nieprawdopodobne - jak w przypadku tego escape roomu - zdarzają się i okazują się, że nie są nieprawdopodobne, a są tragiczne w skutkach!
  doceń 5
 • Cristobal Polon
  01.02.2019 10:46
  Zwróciliście uwagę ,że 4 stycznia 2019 r. był Pierwszy Piątek miesiąca ? Żywię nadzieję ,że dziewczęta, które zginęły w tym escape roomie, rankiem uczestniczyły we Mszy Świętej, przyjęły Komunię Świętą ....
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy