• facebook
 • rss
 • W sieci modlitwy

  Ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 26.09.2012 22:43

  Bp Edward Dajczak zaprosił młodych do wspólnego Różańca, transmitowanego przez internet. W transmisjach bierze udział średnio ok. 4000 osób.

  Wszystko zaczęło się na czuwaniu młodych w Skrzatuszu w połowie września. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczął się tzw. Rok Skrzatuski, czyli przygotowanie do obchodów 25-lecia koronacji cudownej piety, przewidzianych na rok 2013.

  Całe spotkanie młodzieży odbyło się pod znakiem Różańca. Były konferencje, wspólne modlitwy i niesamowity entuzjazm. Na koniec wszyscy dostali drewniane różańce sprowadzone z Ziemi Świętej. Potrzeba było czegoś, co pomoże podtrzymać płomień, który zapłonął w wielu młodych sercach podczas czuwania. Pojawiła się myśl o Różańcu transmitowanym przez internet.

  – Rozdaliśmy różańce ponad pięciu tysiącom młodych ludzi. Chodzi o to, żeby nie pozostały one w tych rękach bezczynne. Nasza diecezja jest bardzo rozległa, więc nie zawsze możemy fizycznie być blisko siebie. Przez internet możemy stworzyć cudownie modlący się Kościół. Młodzi ludzie doskonale się poruszają w przestrzeni internetu, więc trzeba tu być – mówi bp Edward Dajczak.

  Odbyły się już dwie transmisje. Jedna z parafii katedralnej i jedna z kaplicy domu biskupiego. Gromadzą średnio ok. 4000 ludzi, modlących się razem dzięki posłudze diecezjalnych Dobrych Mediów. Wspólna modlitwa on-line planowana jest w każdą środę o godz. 21 z różnych miejsc w diecezji. Można się do niej dołączyć na stronie: www.dobremedia.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół