• facebook
 • rss
 • I Forum Charyzmatyczne w Koszalinie

  Karolina Pawłowska

  dodane 23.10.2012 22:18

  Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział w organizowanym po raz pierwszy w diecezji Forum Charyzmatycznym. Dwudniowe spotkanie odbędzie się 3 i 4 listopada w koszalińskiej hali Gwardii.

  Jak wyjaśnia ks. Rafał Jarosiewicz z SNE, to kontynuacja świętowania 40. urodzin diecezji. – Wszystkie inicjatywy ewangelizacyjne, które w tym roku podejmujemy są w tym duchu. Po uroczystościach na stadionie i po wakacyjnych rekolekcjach z o. Jonhem Boshaborą, ludzie dzwonili i dopytywali się, czy będzie coś dalej – mówi ks. Jarosiewicz.

  Wśród zaproszonych gości znajdą się bp Edward Dajczak, o. Jan Kruczyński ze szczecińskiego Centrum Nowej Ewangelizacji, Jan Budziaszek, Anna Saj i Paweł Skrzek. Organizatorzy zapowiadają, że gości będzie więcej. Nie chcą jednak na razie zdradzać, kogo jeszcze będzie można spotkać podczas Forum, bo wciąż czekają na potwierdzenia przybycia. – Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – zachęcają.

  Forum przyświecać będzie hasło zaczerpnięte z Listu do Galatów: „Abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha”. Ks. Rafał zaznacza, że Forum to coś więcej niż rekolekcje. – Dzisiaj mówi się coraz więcej o duchowości charyzmatycznej, w związku z tym trudno nie podawać jej konkretnych elementów, przez które ludzie będą mogli wrastać – wyjaśnia. – Jeżeli rozbudzenie nie ma konkretnego przełożenia na formację i zakotwiczenia we wspólnotach, to efekt jest taki, że nie wiadomo, co z tym przebudzeniem zrobić. Potencjał, który niesie w sobie człowiek, zostaje niewykorzystany

  Chęć udziału w Forum można zgłaszać do 1 listopada. Zapisy na stronie internetowej: www.zapisy.kochaj.my i telefonicznie 783-390-033.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół