• facebook
 • rss
 • Trzej Królowie w Koszalinie i Szczecinku

  Karolina Pawłowska

  dodane 07.01.2013 00:05

  Przebrani w kolorowe stroje mieszkańcy, rozśpiewani aniołowie i pasterze towarzyszyli dzisiaj w Koszalinie i w Szczecinku Trzem Królom w drodze do żłóbka i Świętej Rodziny.

  Po uroczystej Mszy św. w koszalińskiej katedrze kolorowy korowód w papierowych koronach na głowie potowarzyszył Mędrcom ze Wschodu w drodze do stajenki w kościele oo. franciszkanów. Po drodze zajrzeli jeszcze zgodnie z tradycją do Heroda urzędującego w miejskim ratuszu, gdzie prezydent Koszalina, Piotr Jedliński posłał ich w dalszą drogę.

  Królowie odwiedzili również przygotowujących się do świąt Bożego Narodzenia wiernych w parafiach parosłownej i greckokatolickiej. Zapału w drodze orszakowi dodawała katedralna diakonia muzyczna oraz franciszkańska orkiestra dęta.

  Wędrówkę orszak zakończył przy żywej szopce w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

  Mimo bardzo złej pogody nie zabrakło także uczestników królewskiego orszaku w Szczecinku, który po raz pierwszy dołączył do grona prawie setki polskich miast świętujących w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego.

  Fragmenty homilii bp. Edwarda Dajczaka: 

  - Bez zachwytu i zdumienia nie sposób poznać Boga – przekonywał w koszalińskiej katedrze bp Edward Dajczak.

  Homilia bp. Edwarda Dajczaka na uroczystość Objawienia Pańskiego Karolina Pawłowska/GN

  - Idąc, śpiewając i radując się prośmy, by Bóg przyszedł do nas, do naszego miasta. Dajmy się Bogu wyrywać z marazmu i pogańskiej wizji niemożności – apelował biskup. 

  homilia bp. Edwarda Dajczaka na uroczystość Objawienia Pańskiego Karolina Pawłowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół