• facebook
 • rss
 • Komunalizacja Uzdrowiska

  Karolina Pawłowska

  dodane 16.01.2013 23:32

  Uzdrowisko Kołobrzeg ma nowego właściciela. Skarb państwa przekazał pod koniec grudnia udziały w spółce samorządowi województwa zachodniopomorskiego.

  Umowę nieodpłatnego zbycia akcji uzdrowisk w Kołobrzegu i Świnoujściu marszałek Olgierd Geblewicz podpisał z ministrem skarbu państwa 27 grudnia ubiegłego roku. Tym samym Uzdrowiska zostały skomunalizowane i odpowiedzialność za ich funkcjonowanie przejął teraz samorząd województwa.

  Dziś marszałek województwa zachodniopomorskiego przyjechał do Kołobrzegu żeby spotkać się z załogą Uzdrowiska, zarządem spółki i prezydentem miasta Januszem Gromkiem. – To jest pierwszy etap nowej drogi spółek – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego podczas konferencji prasowej.

  Zdaniem marszałka przejęcie uzdrowisk wzmocni markę naszego regionu, a jednocześnie usprawni zarządzanie i podejmowanie decyzji dotyczących ich przyszłości. Nowy właściciel zapowiada, że cały dochód uzdrowisk zostanie przeznaczony na inwestycje. To średnio od 1 do 2 mln. zł. rocznie.

  Zapewnił zarazem, że nie będzie to droga rewolucyjna, ale pozytywnej ewolucji. Nie ukrywa, że od dłuższego czasu obserwował duży niepokój wśród pracowników spółek. Podczas dzisiejszego, dwugodzinnego spotkania, rozmawiał z nimi o bieżących problemach i planach inwestycyjnych.

  Mateusz Korkuć prezes zarządu Uzdrowiska, przedstawił najbliższe zamiary, czyli modernizację ośrodka Muszelka i bazy basenowej. Przez 5 następnych lat Uzdrowisko zamierza dokonać inwestycji na łączną kwotę 28 mln. zł. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół